busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Dworzec autobusowy MDA (PKS) w Krakowie

środa 23 stycznia, 20:18

Podróż autokarami i autobusami dalekobieżnymi zdobywa w Krakowie coraz większą popularność. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wątpliwą jakością usług PKP oraz cenią sobie komfort i szybkość jazdy. Przyjazd do miasta królewskiego jak i dalsza podróż w innych kierunkach mogę być bardzo sprawne i przyjemne, jeśli skorzystamy z usług MDA w Krakowie.

Dworzec PKS, Dworzec RDA czy może Dworzec MDA?

Dworzec autobusowy w Krakowie to nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt komunikacyjny, który został oddany do użytkowania w 2005 roku a w roku 2013 i 2014 przeszedł szereg prac modernizacyjnych. Skrót MDA oznacza Małopolskie Dworce Autobusowe, czyli nazwę spółki, która powstała z połączenia spółek RDA (Regionalny Dworzec Autobusowy) w Krakowie z PKS w Krakowie. Dzięki temu na dworcu w samym centrum miasta możemy korzystać z bardzo rozbudowanej oferty usług komunikacyjnych. W obiekcie znajdują się aż 32 stanowiska odjazdowe dla autokarów, autobusów i busów reprezentowanych przez różnych przewoźników. Komunikacja przebiega bardzo sprawnie, ponieważ każde stanowisko posiada niezależny wjazd i dobre połączenie z trasami wylotowymi w różnych kierunkach Krakowa.

Gdzie znajduje się dworzec autobusowy?

Lokalizacja Dworca MDA w Krakowie

Lokalizacja dworca autobusowego w Krakowie to kolejny jego atut, gdyż znajduje się on w samym centrum miasta przy ulicy Bosackiej 18. Budynek dworca położony jest w bliskim sąsiedztwie Dworca PKP oraz Galerii Krakowskiej, zaledwie kilka minut spacerem od ścisłego centrum Starego Miasta i Rynku Głównego. Z dworca MDA w Krakowie można bezpośrednio dostać się na dworzec PKP, na przystanek szybkiego tramwaju miejskiego, do Galerii Krakowskiej oraz na inne przystanki autobusowe i tramwajowe MPK. Tuż obok dolnej płyty dworca znajdują się przystanki autobusowe, z których możemy dojechać na lotnisko w Balicach.

Gdzie i jak kupić bilety?

Bilety możemy kupić w kasach znajdujących się w budynku dworca autobusowego, które czynne są przez cały tydzień w godzinach 7:00 - 19:45. Jeśli nie zdążymy dostać się do kasy, możemy kupić bilet bezpośrednio u przewoźnika. Gdy chcemy uniknąć spóźnienia i braku miejsc, warto skorzystać z możliwości zakupu biletu nawet do 30 dni przed połączeniem, co stanowi gwarancję posiadania siedzącego miejsca. Ze względu na dużą liczbę przewoźników dostępnych na dworcu MDA w Krakowie, sugerujemy wcześniejszy zakup biletu w kasie i dokładne sprawdzenie stanowiska odjazdu naszego kursu. Dobra organizacja i sieć tablic informacyjnych na pewno ułatwią nam to zadanie.

Gdzie sprawdzić rozkłady jazdy?

Nasz serwis posiada bogatą bazę rozkładów jazdy autokarów i busów z Dworca MDA w Krakowie. Rozkłady sprawdzisz tutaj.

Jak zadbać o bezpieczeństwo

Będąc na terenie dworca zwrócmy szczególną uwagę na nasz bagaż. W żadnym wypadku nie pozostawiajmy go bez opieki. Dworzec ze względu na swoją budowę wymusza na nas szczególną ostrożność również podczas przemieszczania się pomiędzy stanowiskami, z których odjeżdzają autokary. Dworzec w 2015 i 2016 roku przeprowadził akcję Bezpieczny Pasażer.

Dodatkowe udogodnienia dworca autobusowego w Krakowie

Budynek dworca autobusowego w Krakowie posiada wiele dodatkowych udogodnień dla podróżujących. W godzinach 6:00 - 22:00 oczekując na swój przejazd możemy korzystać z poczekalni głównej, w której znajdują się kasy biletowe, punkt informacyjny, punkty gastronomiczne, toalety, dostęp do Wi-Fi czy też kącik dla Malucha. W godzinach nocnych, pasażerowie mają dostęp do mniejszej, bocznej poczekalni wraz z całodobowymi toaletami. Przemieszczanie się po dworcu jest bardzo łatwe, również dla osób niepełnosprawnych, dla których stworzono winy, podjazdy i inne dodatkowe usprawnienia.