busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Dworzec autobusowy PKS Mszana Dolna

📅 piątek 19 kwietnia, 10:38

Mszana Dolna to miasto znajdujące się w powiecie limanowskim, położone blisko drogi ekspresowej S7, dzięki której dojazd do Krakowa czy Zakopanego jest bezproblemowy. Mszana Dolna posiada co prawda mały ale w pełni funkcjonalny dworzec autobusowy z poczekalnią.

Dworzec autobusowy Mszana Dolna

Lokalizacja dworca PKS

Mapa z lokalizacją dworca w Mszanie Dolnej

Dworzec znajduje się przy ulicy Starowiejskiej 4C. Posiada on 2 stanowiska, z których odjeżdżają autobusy i busy. Pasażerowie mogą skorzystać z poczekalni otwartej od godz. 7 do 18, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w zimie. W środku poza oczywiście tablicą z rozkładami jazdy znajduje się toaleta. W budynku dworca jest także restauracja. W pobliżu jest dużo punktów handlowych i parkingi, z których można skorzystać oczekując na kogoś lub podwożąc na dworzec.

Współrzędne GPS: 49.674887, 20.076609


Rozkłady jazdy

Z Dworca odjeżdżają głównie busy w kierunku Krakowa/Myślenic oraz Szczawnicy. Na naszej stronie można sprawdzić rozkłady jazdy busów z Mszany Dolnej do Krakowa.

Dworzec autobusowy w Mszanie Dolnej (budynek główny)
Dworzec autobusowy w Mszanie Dolnej (widok na budynek główny)
Dworzec autobusowy w Mszanie Dolnej
Dworzec autobusowy w Mszanie Dolnej

Dworzec busów w Mszanie Dolnej

Warto wspomnieć, że dworzec autobusowy nie jest jednym miejscem, z którego odjeżdżają busy i autobusy. Drugim bardzo ważnym miejscem jeśli chodzi o komunikację w mieście to plac przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, z którego odjeżdżają busy m.in. Do Kasiny Wielkiej, Koniny, Limanowej, Lubomierza i Rabki-Zdroju.

Mapa z lokalizacją Dworca busów

Plac ten znajduje się tuż obok budynku dworca autobusowego. Z przyczyn oczywistych nie posiada on żadnej poczekalni ale jest tam wiata, w której można się schronić na wypadek złych warunków atmosferycznych. Dodatkowo wywieszone są tablice z rozkładami jazdy jednak z ich aktualnością ze względu na ostatnie miesiące może być różnie. Na naszej stronie zamieszczamy rozkłady jazdy busów


Dworzec busów w Mszanie Dolnej
Dworzec busów w Mszanie Dolnej
Rozkłady jazdy busów z Mszany Dolnej
Rozkłady jazdy busów z Mszany Dolnej

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź