busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Dworzec busów w Rabce-Zdroju

📅 poniedziałek 27 maja, 11:46

Rabka-Zdrój to miasto zdrojowe znajdujące się w województwie małopolskim (powiat nowotarski). W pobliżu miejscowości znajduje się droga ekspresowa S7 ułatwiająca dojazd zarówno w stronę Zakopanego jak i do Krakowa.

Rabka-Zdrój nie posiada typowego dworca autobusowego PKS, który zazwyczaj kojarzy nam się z poczekalnią i wydzielonymi stanowiskami odjazdów. Głównym miejscem skąd odjeżdżają zarówno autobusy jak i busy w Rabce-Zdroju to Dworzec busów. Znajduje się on przy ulicy Jana Pawła II. Jest to dosyć duży plac przy którym znajduje się darmowy parking zatem przyjeżdżając po kogoś lub odwożąc na autobus nie powinniśmy mieć problemu z zaparkowaniem samochodu.

Dworzec autobusowy Rabka-Zdrój

Lokalizacja dworca PKS

Mapa z lokalizacją dworca w Rabce-Zdroju

Plac posiada 2 wiaty przystankowe, w których możemy się schronić na wypadek nie korzystnych warunków pogodowych. Na uwagę zasługuje fakt, że przy Dworcu znajdują się zarówno punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze oraz punkty gdzie można zakupić jakieś drobne upominki.

Współrzędne GPS: 49.610726, 19.963170


Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju
Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju (widok na plac)
Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju (stanowiska odjazdu)
Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju (stanowiska odjazdu)

Rozkłady jazdy

Dworzec posiada tablice z wdrukowanymi rozkładami jazdy jednak część z nich nie jest aktualna zwłaszcza przez okres gdy obowiązywały ograniczenia. Niektórzy przewoźnicy publikują jednak aktualne rozkłady zamieszczając je wewnątrz wiat przystankowych.

Na naszej stronie zamieściliśmy połączenia

Godziny otwarcia

Ze względu na charakterystykę Dworca i brak poczekali Dworzec jest dostępny 24h na dobę.

Dodatkowe informacje

Plac położony jest blisko stadionu miejskiego. Nieopodal znajduje się również uzdrowisko, park linowy, tężnia solankowa oraz ogólna strefa do wypoczynku.

Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju (wiata przystankowa)
Dworzec autobusowy w Rabce-Zdroju (wiata przystankowa)

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź