busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Dworzec busów w Krakowie przy ul. Wita Stwosza

📅 wtorek 16 lipca, 13:47

W Krakowie znajduje się kilka miejsc skąd odjeżdżają busy kursujące do pobliskich miejscowości. Obecnie drugim najważniejszym punktem na mapie transportu zbiorowego poza dworcem autobusowym MDA w Krakowie to parking pod estakadą przy ulicy Wita Stwosza, znany również jako Dworzec busów, który działa od sierpnia 2017 r.

Lokalizacja dworca

Mapa z lokalizacją dworca busów przy ul. Wita Stwosza z proponowaną trasą dojścia z okolic dworca MDA

Poprzednio na tym miejscu funkcjonował parking, który teraz pełni rolę dworca dla busów. Miejsce to jest położone w bliskim sąsiedztwie Dworca MDA - w zasadzie dzieli je tylko rondo. Wysiadając zatem z busa mamy praktycznie na miejscu Dworzec PKP, Krakowski Szybki Tramwaj i Galerię Krakowską (jakieś 2-3 minuty pieszo). Na mapie obok została podana proponowana trasa (kolor czerwony) jaką trzeba pokonać pieszo, aby dojść na dworzec busów będąc w pobliżu dolnej płyty dworca MDA. Warto dodać, że po drodze czeka na nas kilka przejść dla pieszych.

Współrzędne GPS: 50.069683, 19.949428


Dworzec busów przy ul. Wita Stwosza w Krakowie
Dworzec busów pod estakadą przy ul. Wita Stwosza w Krakowie
Dworzec busów przy ul. Wita Stwosza w Krakowie od strony Dworca MDA
Dworzec busów przy ul. Wita Stwosza w Krakowie (widok od strony Dworca MDA)

Plac wyposażony jest w ławki, zadaszenie (naturalnie rolę tą pełni estakada), tabliczki z oznaczeniami informującymi do jakich miejscowości odjeżdżają busy zaparkowane w danym sektorze placu, mały punkt handlowy oraz tablicę z pełnymi rozkładami jazdy. Nie ma natomiast tutaj żadnej "kasy biletowej". Bilety na przejazd busem kupuje się bezpośrednio u kierowców.

Rozkłady jazdy busów

Na terenie dworca znajduje się tablica, na której znajdują się wszystkie rozkłady jazdy. Na naszej stronie natomiast zamieściliśmy rozkłady większości przewoźników, których busy odjeżdżają z tego dworca, są to:

Po rewolucyjnych zmianach w wakacje 2017 r. przewoźnicy, których busy dotychczas odjeżdżały z ul. Ogrodowej, ul. Worcella lub ul. Pawiej musieli znaleźć sobie nowe miejsca. Część przeniosła się na Dworzec MDA, część właśnie na ul. Wita Stwosza a inni na plac przy ul. Kamiennej.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź