busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Energylandia - jak dojechać autobusem i pociągiem z Krakowa i Katowic

Poradnik na rok 2019

📅 piątek 24 maja, 10:16

Energylandia to obowiązkowy punkt na mapie naszego kraju, dla każdej osoby, która chce przeżyć niesamowite chwile i równocześnie wyśmienicie się przy tym bawić. Jest to największy park rozrywki w Polsce z jedną z najszybszych i najwyższych kolejek w całej Europie! Ale to nie wszystko! - w parku znajdują się również strefy przeznaczone dla najmłodszych, zatem jak widać cała rodzina może doskonale spędzić czas. W 2019 roku park został otwarty w sobotę 6 kwietnia o godzinie 10:00. Zapraszamy zatem do poradnika, w którym omówimy dojazd z dwóch miast - Krakowa oraz Katowic do Energylandii.

1. Lokalizacja parku

Energylandia znajduje się w zachodniej części Zatoru (pow. oświęcimski, woj. małopolskie, około 2 km w linii prostej od centrum miasta). Dokładny adres parku to aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator. Park udostępnia bardzo duży parking samochodowy dla przyjezdnych, których z roku na rok przybywa w bardzo szybkim tempie.

Współrzędne GPS: 49.999400, 19.411785

Park rozrywki Energylandia


Mega Coaster Hyperion w Energylandii

Kolejka Hyperion

Kolejka Mayan w Energylandii

Kolejka Mayan


2. Dojazd busem do Energylandii z Krakowa

Z Krakowa do Zatoru kursuje 3 przewoźników, którzy łącznie wykonują 9 połączeń dziennie na tej trasie:

Dla wszystkich trzech wyżej wymienionych przewoźników Zator jest przystankiem pośrednim na trasie Kraków - Oświęcim. Busy w Krakowie odjeżdżają z Dworca MDA (ul. Bosacka 18). W Zatorze natomiast przewoźnicy Marek Lewański i Przewóz Osób JS zatrzymują się na 3 przystankach:

Przewoźnik GT TRANS zatrzymuje się na Zator Cmentarz i Zator Podlipki.

Bilety można kupić wcześniej w kasie na Dworcu autobusowym w Krakowie oraz w momencie wsiadania u kierowcy, o ile oczywiście będą jeszcze miejsca. W sezonie warto kupić bilety wcześniej. Cena biletu normalnego (stan na marzec 2019 r.) wynosi 8 zł. Bus planowo jedzie około 1 godz. 5 minut.

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładami jazdy busów na trasie Kraków - Zator.

3. Dojazd pociągiem do Energylandii z Krakowa

Przewozy Regionalne uruchomiły w 2019 r. połączenie Oświęcim - Zator - Skawina - Kraków. Pierwsze kursy odbyły się w dniach 1-5 maja 2019 r. Kolejne połączenia zaplanowane są od 1 czerwca do 29 września w piątki, soboty oraz w niedziele. Dodatkowo pociąg będzie jeździł w dni świąteczne tj. 20 czerwca (Boże Ciało) i 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcia NMP).

Odjazd z Krakowa jest zaplanowany na 8:02 a przyjazd do Zatoru na godzinę 9:03. W Oświęcimiu pociąg powinien być o 9:24. Kurs powrotny z Oświęcimia będzie o 17:48, z Zatoru o 18:09. Pociąg przyjedzie do Krakowa na 19:13.

Pociąg w Krakowie odjeżdżać będzie z Dworca Głównego PKP, dodatkowymi przystankami w Krakowie będą jeszcze Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. W Zatorze natomiast zatrzymywać będzie się na stacji Zator, która w przybliżeniu jest oddalona 2 km od Parku (lokalizacja podana jest na mapie obok).

Stacja kolejowa w Zatorze

4. Dojazd autobusem do Energylandii z Katowic

W przypadku Katowic nie ma już tak dobrego połączenia autobusem/busem jak z Krakowa. Do dyspozycji mamy obecnie przewoźnika BUZZ BUS, który w sezonie 2019 kursuje na tej trasie. Jest to połączenie bezpośrednie i wykonywane w każdy dzień, w którym park rozrywki jest otwarty. Autobus w Katowicach odjeżdża z Dworca autobusowego PKS o 8:25. Kurs powrotny z Energylandii jest 15 minut po oficjalnym zamknięciu parku, czyli do 20 czerwca - 18:15 a w okresie od 20 czerwca do 1 września o 20:15. Czas przejazdu planowo wynosi 1 godzinę i 5 minut. Zapraszamy do zapoznania się z tabelarycznymi rozkładami jazdy z Katowic do Energylandii.

Bilety można kupić u kierowcy, ale ze względu na spore zainteresowanie zaleca się wcześniejszy zakup online. Dodatkowo u kierowcy można również kupić bilet wstępu do parku rozrywki ze zniżką. Płatność realizowana jest za pomocą kart płatniczych.

W razie ewentualnych pytań w sprawie przejazdu można skontaktować się z infolinią przewoźnika +48 780 086 611.

5. Dojazd pociągiem do Energylandii z Katowic

Obecnie niestety nie ma możliwości, aby dojechać bezpośrednio z Katowic do Zatoru pociągiem.

Ostatnia aktualizacja poradnika:

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze