busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Energylandia - jak dojechać autobusem i pociągiem z Krakowa i Katowic

Poradnik na rok 2019

📅 piątek 20 września, 21:04

Energylandia to obowiązkowy punkt na mapie naszego kraju, dla każdej osoby, która chce przeżyć niesamowite chwile i równocześnie wyśmienicie się przy tym bawić. Jest to największy park rozrywki w Polsce z jedną z najszybszych i najwyższych kolejek w całej Europie! Ale to nie wszystko! - w parku znajdują się również strefy przeznaczone dla najmłodszych, zatem jak widać cała rodzina może doskonale spędzić czas. W 2019 roku park został otwarty w sobotę 6 kwietnia o godzinie 10:00. Zapraszamy zatem do poradnika, w którym omówimy dojazd z dwóch miast - Krakowa oraz Katowic do Energylandii.

Spis treści

1. Lokalizacja parku

Energylandia znajduje się w zachodniej części Zatoru (pow. oświęcimski, woj. małopolskie, około 2 km w linii prostej od centrum miasta). Park udostępnia bardzo duży parking samochodowy dla przyjezdnych, których z roku na rok przybywa w bardzo szybkim tempie.

Adres: aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator, małopolskie

Współrzędne GPS: 49.999400, 19.411785

Mapa z lokalizacją parku rozrywki Energylandia


Energylandia godziny otwarcia

W sezonie 2019 park rozrywki otwarty jest w następujących godzinach:

Mega Coaster Hyperion w Energylandii
Kolejka Hyperion
Kolejka Mayan w Energylandii
Kolejka Mayan

2. Dojazd busem do Energylandii z Krakowa

Z Krakowa do Zatoru kursuje 3 przewoźników, którzy łącznie wykonują 9 połączeń dziennie na tej trasie:

Dla wszystkich trzech wyżej wymienionych przewoźników Zator jest przystankiem pośrednim na trasie Kraków - Oświęcim. Busy w Krakowie odjeżdżają z Dworca MDA (ul. Bosacka 18). W Zatorze natomiast przewoźnicy Marek Lewański i Przewóz Osób JS zatrzymują się na 3 przystankach:

Przewoźnik GT TRANS zatrzymuje się na Zator Cmentarz i Zator Podlipki.

Bilety można kupić wcześniej w kasie na Dworcu autobusowym w Krakowie oraz w momencie wsiadania u kierowcy, o ile oczywiście będą jeszcze miejsca. W sezonie warto kupić bilety wcześniej. Cena biletu normalnego (stan na czerwiec 2019 r.) wynosi 8 zł. Bus planowo jedzie około 1 godz. 5 minut.

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładami jazdy busów na trasie Kraków - Zator.

3. Dojazd pociągiem do Energylandii z Krakowa

Przewozy Regionalne uruchomiły w 2019 r. dwa połączenia do Zatoru. Pierwsze z nich to Oświęcim - Zator - Skawina - Kraków. Zgodnie z rozkładem, który jest ważny do 31 sierpnia 2019 r. pociągi będą kursować w piątki, soboty oraz w niedziele. Dodatkowo pociąg będzie jeździł w dni świąteczne tj. 20 czerwca (Boże Ciało) i 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcia NMP).

Poniżej przedstawiamy godziny odjazdu pociągu z poszczególnych stacji:

Rozkład jazdy z Krakowa:

 • 08:37 - Kraków Główny
 • 08:42 - Kraków Zabłocie
 • 08:44 - Kraków Podgórze
 • 08:49 - Kraków Łagiewniki
 • 08:53 - Kraków Sanktuarium
 • 09:05 - Skawina
 • 09:40 - Zator
 • 10:01 - Oświęcim

Rozkład jazdy z Oświęcimia:

 • 18:56 - Oświęcim
 • 19:19 - Zator
 • 19:56 - Skawina
 • 20:08 - Kraków Sanktuarium
 • 20:11 - Kraków Łagiewniki
 • 20:18 - Kraków Podgórze
 • 20:20 - Kraków Zabłocie
 • 20:25 - Kraków Główny

Pociąg w Krakowie odjeżdza z Dworca Głównego PKP, dodatkowymi przystankami w Krakowie są: Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. W Zatorze zatrzymuje się na stacji Zator, która w przybliżeniu jest oddalona 2 km od Parku (lokalizacja podana jest na mapie obok).

Drugie połączenie jest wykonywane również przez Przewozy Regionalne, ale pod szyldem superREGIO. Godziny odjazdów zarówno z Krakowa jak i z Zatoru są identyczne jak w przypadku pociągu weekendowego. Istotną różnica jest jednak, że kursy będą wykonywane od poniedziałku do czwartku. Zatem można powiedzieć, że w okresie wakacyjnym pociągi z Krakowa do Zatoru kursują codziennie. Dodatkowo, w odróżnienie do pociągu weekendowego, ten kończy i rozpoczyna bieg właśnie w Zatorze. Kursy odbywają się w dniach od 24 czerwca do 28 sierpnia 2019 r.

Stacja kolejowa w Zatorze


4. Dojazd autobusem do Energylandii z Katowic

W przypadku Katowic nie ma już tak dobrego połączenia autobusem/busem jak z Krakowa. Do dyspozycji mamy obecnie przewoźnika BUZZ BUS, który w sezonie 2019 kursuje na tej trasie. Jest to połączenie bezpośrednie z dodatkowym przystankiem w Oświęcimiu i wykonywane w każdy dzień, w którym park rozrywki jest otwarty. Autobus w Katowicach odjeżdża z Dworca autobusowego PKS o 8:25. Kurs powrotny z Energylandii jest 15 minut po oficjalnym zamknięciu parku, czyli do 20 czerwca - 18:15 a w okresie od 20 czerwca do 1 września o 20:15. Czas przejazdu planowo wynosi 1 godzinę i 5 minut. Zapraszamy do zapoznania się z tabelarycznymi rozkładami jazdy z Katowic do Energylandii.

Bilety można kupić u kierowcy, ale ze względu na spore zainteresowanie zaleca się wcześniejszy zakup online. Dodatkowo u kierowcy można również kupić bilet wstępu do parku rozrywki ze zniżką. Płatność realizowana jest za pomocą kart płatniczych.

W razie ewentualnych pytań w sprawie przejazdu można skontaktować się z infolinią przewoźnika +48 780 086 611.

5. Dojazd pociągiem do Energylandii z Katowic

POLREGIO uruchomił na okres wakacji (od 22 czerwca do 31 sierpnia) pociąg pod marką superREGIO na trasie Katowice - Zator przez Oświęcim. Poniżej zamieszczamy godziny odjazdu pociągu z Katowic i Zatoru:

Ostatnia aktualizacja poradnika:

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze