busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Lotnisko Pyrzowice w Katowicach - jak dojechać

Jak dojechać na lotnisko Pyrzowice w Katowicach - poradnik

?? ??

📅 poniedziałek 20 maja, 10:17

Międzynarodowy port lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest około 30km na północ od centrum Katowic. Od 2009 roku lotnisko znane jest pod nazwą Katowice Airport (Lotnisko Katowice). Jest to jeden z największych portów lotniczych w Polsce.
Lotnisko posiada obecnie dwa terminale pasażerskie i jest w stanie obsłużyć w ciągu godziny prawie 1200 pasażerów.

Dojazd na lotnisko Pyrzowice busem i autobusem z Krakowa

Na lotnisko Pyrzowice z Krakowa obecnie bezpośrednio można dojechać busami, korzystając z usług następujących przewoźników:

EKSPREStransfer (Pyrzowice Ekspres)

Przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie pomiędzy Lotniskiem Pyrzowice a Krakowem. Znany również pod nazwą Pyrzowice Ekspres. Busy nie zatrzymują się na przystankach pośrednich dzięki czemu podróż trwa znacznie krócej. Jest to również oficjalny przewoźnik linii lotniczych Wizz Air i Ryanair.
Busy zapewniają dostęp do Wi-Fi oraz nieodpłatne foteliki dla dzieci.

Bilet można kupić za pośrednictwem naszej strony klikając w link "Kup bilet na kursy EXPREStransfer" lub w następujący sposób:

Przystanek początkowy w Krakowie to Dworzec MDA, stanowisko G14. Czas przejazdu to około 2 godziny. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika.

🎫 Kup bilet na kursy EKSPREStransfer

Matuszek

Przewoźnik oferuje ekspresowe połączenia z Dworca Głównego MDA w Krakowie na Lotnisko w Pyrzowicach. Busy przyjeżdżają zgodnie z rozkładami linii lotniczych m. in. Wizz Air, Ryanair, Germanwings. Busy Matuszek mają jeden przystanek pośredni znajdujący się w Katowicach blisko dworca PKP.

Bilet można rezerwować online np. za pośrednictwem naszego portalu (link poniżej) oraz telefonicznie: +48 32 236 11 11. Przystanek początkowy w Krakowie to Dworzec MDA, stanowisko G14. Czas przejazdu to około 2 godziny. Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są stronie firmy Matuszek.

🎫 Kup bilet na kursy Matuszek

Orientacyjne lokalizacje miejsc odjazdu busów

Dworzec MDA w Krakowie

Katowice Airport, Terminal C


Ostatnia aktualizacja poradnika:

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź