busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Lotnisko Pyrzowice w Katowicach - jak dojechać

Jak dojechać na lotnisko Pyrzowice w Katowicach - poradnik

niedziela 21 stycznia, 1:53

Międzynarodowy port lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest około 30km na północ od centrum Katowic. Od 2009 roku lotnisko znane jest pod nazwą Katowice Airport. Jest to jeden z największych portów lotniczych w Polsce.
Lotnisko posiada obecnie dwa terminale pasażerskie i jest w stanie obsłużyć w ciągu godziny prawie 1200 pasażerów.

Dojazd na lotnisko Pyrzowice busem

Na lotnisko Pyrzowice z Krakowa obecnie bezpośrednio można dojechać busami, korzystając z usług następujących przewoźników:

PyrzowiceEXPRESS

Przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie pomiędzy Lotniskiem Pyrzowice a Krakowem. Busy nie zatrzymują się na przystankach pośrednich dzięki czemu podróż trwa znacznie krócej. Jest to również oficjalny przewoźnik linii lotniczych Wizz Air.
Busy zapewniają dostęp do Wi-Fi oraz nieodpłatne foteliki dla dzieci.

Bilet można zarezerwować w następujący sposób:

Przystanek początkowy w Krakowie to Dworzec MDA, stanowisko G11. Czas przejazdu to około 2 godziny. Rozkłady jazdy dostępne na stronie przewoźnika.

Matuszek

Przewoźnik oferuje ekspresowe połączenia z Dworca Głównego MDA w Krakowie na Lotnisko w Pyrzowicach. Busy przyjeżdżają zgodnie z rozkładami linii lotniczych m. in. Wizz Air, Ryanair, Germanwings. Busy Matuszek mają jeden przystanek pośredni znajdujący się w Katowicach blisko dworca PKP.

Bilet można rezerwować online np. za pośrednictwem naszego portalu w sekcji Kup Bilet oraz telefonicznie: +48 32 236 11 11. Przystanek początkowy w Krakowie to Dworzec MDA, stanowisko G9-G10. Czas przejazdu to około 2 godziny.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są tutaj.

Lokalizacja DWORCA MDA w Krakowie

Lokalizacja lotniska KATOWICE AIRPORT


Ostatnia aktualizacja: