busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 sobota 2 marca, 11:23

2 godziny zamiast 76 min? - Pendolino wjeżdża do Rzeszowa

2 godziny zamiast 76 min? - Pendolino wjeżdza

Od 13 grudnia 2015 r. Pendolino zacznie mknąć po torach na trasie Kraków - Rzeszów. Jak na najszybszy pociąg w naszym kraju przystało również czas przejazdu będzie najkrótszy - 120 min.

Z "lekkim" opóźnieniem bo wstępnie mówiono o 2014 roku PKP wreszcie rozszerza siatkę połączeń Pendolino na Rzeszów, równocześnie rzucając rękawice trzem największym przewoźnikom autobusowym na tej trasie. Mowa oczywiście o MARCEL-BUS, NEOBUS i Polski Bus. Obecnie na podróż pociągiem na tej trasie decydują się chyba tylko szczęśliwi, którzy czasu nie liczą - ze względu na panujące remonty musimy liczyć się z tym, że z Krakowa do Rzeszowa dojedziemy w 4 godziny.

Miało być 75 min ale jest 120

Wszystko zmieni się 13 grudnia - czas skróci się do 2 godzin. Oczywiście mogłoby być szybciej i tak miało być. W mediach możemy spotkać się z informacjami o 75-76 minutach jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to 2 godziny. Takie informacje otrzymujemy przy próbie zakupu biletu online. Po drodze pociąg będzie zatrzymywał się również w Dębicy i Tarnowie.

Autokarem wolniej ale taniej

Porównując czas przejazdu pociągu do tego co obecnie oferują autokary różnica nie jest zbyt duża jednak należy pamiętać, że korki mogą znacznie wydłużyć podróż. Zapewne część pasażerów zdecyduje się na podróż pociągiem ale z pewnością spora grupa będzie wolała zapłacić mniej i skorzystać z autokaru nawet kosztem dodatkowych minut.

Sprawdź rozkłady jazdy autobusów z Krakowa do Rzeszowa

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź