busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 poniedziałek 27 maja, 1:25

Busy na Dworcu MDA w Krakowie - nowe ustalenia po kolejnym spotkaniu

Busy na Dworcu MDA w Krakowie - nowe ustalenia po kolejnym s

Perypetii związanych z likwidacją dotychczasowych parkingów zlokalizowanych przy ulicy Ogrodowej i Worcella ciąg dalszy. Dzisiaj doszło do kolejnego spotkania w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - tym razem jednak w większym gronie.

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie w ZIKiT miało miejsce 16 czerwca, na którym ustalono, że od 1 lipca busy nie będą mogły wjeżdżać na dotychczasowe parkingi. W zamian zaproponowano że "nowym" parkingiem może być pętla przy Nowym Kleparzu. Rozwiązanie to nie ucieszyło jednak do końca przewoźników. Bez zmian pozostała również kwestia zatrzymywania się na przystankach wzdłuż Alei Trzech Wieszczów

Część busów przeniesie się na Dworzec MDA

Dzisiaj doszło do kolejnego spotkania, w którym dodatkowo uczestniczyli przedstawiciele Dworca MDA w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Na spotkaniu ustalono, że powstaną 3 alternatywne miejsca skąd będą mogły odjeżdżać busy a kwestia wyboru pozostaje w rękach przewoźników. Są to:

  • Dworzec MDA w Krakowie
  • plac pod wiaduktem przy Dworcu MDA w Krakowie
  • Nowy Kleparz

Przedstawiciele Dworca MDA w Krakowie poinformowali również, że są w stanie przyjąć wszystkich przewoźników a na chwilę obecną już 300 kursów będzie realizowane właśnie z Dworca MDA. Przypomnijmy, że nie tak dawno bo pod koniec lutego dworzec został rozbudowany i dzięki temu zwiększyła się znacznie przepustowość dzienna.

Przystanki na Alejach Trzech Wieszczów bez zmian

Drugi najważniejszy punkt spotkania, który był omawiany to zasady korzystania z przystanków zlokalizowanych przy Alei Trzech Wieszczów. Pierwotny plan zakładał, że busy będą mogły się zatrzymywać tylko na wybranych przystankach, tak aby nie blokować autobusów komunikacji miejskiej. Tutaj ZIKiT poszedł na ugodę i do końca roku zasady korzystania z przystanków pozostają bez zmian.

Jednak ten temat będzie monitorowany na bieżąco i jeśli zaczną pojawiać się skargi od pasażerów komunikacji miejskiej to mogą w tej kwestii nastąpić zmiany w przyszłym roku.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (7)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

kasia

Odpowiedz

Powoli odpuszczają cyrk z busami.Dlaczego? Dlatego, że zafundują nam lepszy cyrk, zamknęli Basztową i skrzyżowanie koło Galerii, ruch puścili przez Grzegórzecką, tylko, że od połowy lipca tam też będą kopać, podobno tunel koło ronda mogilskiego, też wymaga kosmetyki. Panowie macie głowy to ich używajcie.

Anna N.

Odpowiedz

Nowy Kleparz to najlepsze miejsce dla busów w obie strony, jest na to miejsce, a my z Galerii i Rynku mielibyśmy najbliżej, nie jakieś tam dworce i nie wiadomo co jeszcze.

Dawid

Odpowiedz

mam pytanie od 1 lipca euro-bus Kraków-Jordanów skąd bedzie odjeżdzał z krakowa?

Kinga ❤️

Podbijam pytanie

busy-krk.pl ❤️

Z najnowszych informacji jakie posiadamy busy do końca lipca pozostają na Ogrodowej. Dzisiaj było kolejne spotkanie, zaraz będziemy o tym pisać.

Dawid ❤️

to co będą im przedłużać o kolejne miesiące?

busy-krk.pl ❤️

Ostatecznie mają czas do końca lipca, taki jest komunikat po dzisiejszym spotkaniu. Czy coś się jeszcze zmieni, nie wiadomo...