busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 sobota 24 sierpnia, 10:37

Busy zostają na ulicy Ogrodowej jednak do końca lipca - dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie

Busy zostają na ulicy Ogrodowej jednak do końca lipca - dzis

Wczoraj informowaliśmy, że od 1 lipca przystanki wzdłuż ulicy Ogrodowej i Worcella zostaną zlikwidowane i chociaż wyglądało, że wszystko w tym temacie jest przesądzone to teraz mamy nagły zwrot akcji.

Dzisiaj odbyło się kolejne - trzecie już spotkanie na ten temat. Tym razem w gabinecie zastępcy prezydenta Krakowa - pana Tadeusza Trzmiela z przedstawicielami przewoźników i dyrektorem naczelnym ZIKiT - panem Andrzejem Mikołajewskim.

Ustalono, że ostateczny termin zostaje przesunięty o miesiąc i busy będą mogły korzystać jeszcze z przystanków do końca lipca. Jest to czas na to, aby firmy przewozowe poinformowały swoich pasażerów o planowanych zmianach i załatwiły wszystkich formalności związane ze zmianą przystanków początkowych.

Przypomnijmy, że przewoźnicy mają teraz do dyspozycji alternatywne parkingi tj.:

  • Dworzec MDA w Krakowie
  • parking pod estakadą na ul. Wita Stwosza
  • Nowy Kleparz
  • ul. Kamienna

Czy to już ostatnie spotkanie w tej kwestii? tego nie wiemy ale podejrzewamy, że w lipcu temat może jeszcze powrócić.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Komentarze (5)

Leszek

21.07.2017 r. 21:35

Busy to kompletny szrot w standardzie pakistanskim - fakt. Ale czym jezdzic? Mysle powinni je zostawic, ale wymusic zachowanie jakiegos cywilizowanego standardu srodkow transportu i norm emisji....czasem az ciezko oddychac w ich poblizu, to skandal.

Obiektywem

16.07.2017 r. 0:28

Żadnych BUSIARZY w Centrum - Zero kultury jazdy, 90% busów to szrot, który nie nadaje się do wożenia krowom wody na pastwisku.

vigo

2.07.2017 r. 14:10

Jeszcze niech taxi tez zabronia do centrum i wszyscy komunikacja. Wtedy bedzie uczciwie. A rzadowe i samorzadowe olumny tez przsiadka na Mpk?

Kinga

1.07.2017 r. 14:51

Czyli wszystkie busy jeszcze jeżdżą na przystanki końcowe tak jak do tej pory i dopiero od sierpnia ulegnie to zmianie tak ?

Anna N.

1.07.2017 r. 14:20

Dla busów uważam, że Nowy Kleparz byłby najlepszy z Chrzanowa do Krakowa i z Krakowa do Chrzanowa. Jest tam miejsce na busy, mogą się zatrzymywać.