busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 poniedziałek 24 czerwca, 6:34

Czerwone autokary z logo PolskiBus.com powoli będą znikać z ulic - teraz pora na FlixBusa

Czerwone autokary z logo PolskiBus.com powoli będą znikać z

To ostatnia zima na polskich drogach, podczas której będziemy mogli zobaczyć czerwone autokary z logiem PolskiBus.com. Teraz możemy powiedzieć to oficjalnie po dzisiejszej konferencji obydwu firm - Polskiego Busa i FlixBusa.

Ścisła współpraca

Stało się to o czym spekulowano od paru dni - na początek należy wspomnieć, że nie jest to "przejęcie" tylko współpraca. W praktyce jednak wyglądać to będzie tak, że autokary Polskiego Busa zostaną przemalowane na barwy FlixBusa a wnętrze zostanie również dopasowane do standardów jakie wymaga niemiecka firma - co w praktyce przełoży się na trochę więcej miejsca dla pasażerów, ze względu na usunięcie 6 foteli w dotychczasowych autokarach. Wszystko to ma trwać gdzieś do połowy przyszłego roku. FlixBus poza kwestiami związanymi z autokarami zajmie się również całą infrastrukturą sprzedażową.

Bilety, ceny

Docelowo bilety będzie można kupić tylko na stronie FlixBusa. Ceny na chwilę obecną mają pozostać na takim samym poziomie. Osoby, które kupiły bilety na kursy realizowane w przyszłym roku nie muszą się martwić - zachowują one swoją ważność. W przyszłości jednak rynek może wymusić parę "zmian" w cenniku ale szczegółów nie podano.

Co dalej

FlixBus obecnie rozmawia z dotychczasowymi partnerami Polskiego Busa w sprawie kontynuacji współpracy, dzięki temu będziemy mogli skorzystać z szerszej oferty nie tylko połączeń lokalnych ale również zagranicznych. Przypomnijmy, że FlixBus to przede wszystkim platforma sprzedażowa,  dla której inni przewoźnicy pod wspólnym logiem wykonują przewozy z zachowaniem takich samych standardów. Na takiej właśnie zasadzie będzie wyglądała współpraca z Polskim Busem.

Nam osobiście szkoda że czerwone autokary znikają z polskich ulic - chyba każdy z nas się do nich przyzwyczaił i chociaż firma miała czasem gorsze momenty to jednak zrewolucjonizowała przewozy w naszym kraju wprowadzając sporo nowości, których u nas po prostu nie było :)

źródło grafiki: facebook.com/PolskiBus/

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź