busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 środa 17 kwietnia, 4:39

Darmowa komunikacja miejska w dniu 24.01

Darmowa komunikacja miejska w dniu 24.01

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Krakowa i gmin sąsiadujących. Ze względu na przekroczenie średniego stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 (w dniu 23.01) w niedzielę będzie obowiązywała darmowa komunikacja miejska (dotyczy zarówno autobusów jak i tramwajów).

Należy jednak wspomnieć o kilku ważnych kwestiach, które uchronią nas przed przykrymi niespodziankami:

  • Darmowa komunikacja miejska obowiązuje od godziny 0:00 do 24:00 w dniu 24.01.2016
  • "Promocja" obowiązuje na terenie Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących do których dojeżdża MPK, które jak podaje serwis krakow.pl "...przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego")
  • W celu weryfikacji (w przypadku kontroli biletów) musimy posiadać dowód rejestracyjny na samochód osobowy. Miejsce wydania dowodu nie jest brane pod uwagę
  • Z bezpłatnego przejazdu prócz samego kierowcy mogą również skorzystać pasażerowie w ilości odpowiadającej miejscom siedzącym zamieszczonym w dowodzie rejestracyjnym

Jeśli spełniamy powyższe warunki możemy podróżować dzisiaj za darmo bez przykrych niespodzianek tak jak to miało miejsce kilkanaście dni temu, kiedy to pierwszy raz wprowadzono darmową komunikację. Spora grupa mieszkańców nie znała wtedy do końca warunków jakie należy spełnić aby móc skorzystać z darmowego przejazdu.

"Promocja" ta nie obowiązuje zwykłych pasażerów nie mających dowodu rejestracyjnego ani również osób mających np. dowód rejestracyjny na motocykl.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (2)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Rafał

Odpowiedz

No to super, tylko szkoda, że kierowcy jednośladów są dyskryminowani

k ❤️

Szkoda że w zimie jednośladami się nie jeździ.