busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 czwartek 25 kwietnia, 4:29

Funkcjonowanie komunikacji prywatnej podczas Światowych Dni Młodzieży

Funkcjonowanie komunikacji prywatnej podczas

Za około 4 tygodnie w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Osoby mieszkające w Krakowie i dojeżdżające do pracy własnym samochodem muszą liczyć się ze znacznymi utrudnieniami i koniecznością wyrobienia sobie specjalnych identyfikatorów. Co natomiast z osobami, które do pracy dojeżdżają komunikacją zbiorową z pobliskich miejscowości?

Prywatni przewoźnicy = komunikacja miejska

Według ZIKiT prywatni przewoźnicy będą traktowani tak jak komunikacja miejska. Oznacza to, że busy będą mogły wjechać do miasta i korzystać z buspasów. Prywatni przewoźnicy będą zatem mogli dojeżdżać w okolice Dworca Głównego, jednak należy liczyć się, że z związku z pewnymi ograniczeniami może zajść sytuacja, w której przejazd wybraną ulicą będzie niemożliwy. W takiej sytuacji zapewne kierowcy skorzystają z objazdów co może jednak wpłynąć na czas przejazdu i pewne wahania w rozkładach jazdy.

Na chwilę obecną pasażerowie nie powinni się więc bardzo martwić tym jak dojadą do Krakowa. Sporo mieszkańców planuje również urlopy i wyjazd poza teren miasta a więc może nie będzie aż tak źle jak się mówi:) Jeśli jednak, któryś z przewoźników poinformuje o ewentualnych zmianach podczas ŚDM postaramy się zamieścić taką informację w serwisie.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź