busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 sobota 18 maja, 15:42

Już jutro w Krakowie (prawie) bezpłatna komunikacja miejska!

Już jutro w Krakowie bezpłatna komunikacja mi

22 września obchodzony jest Europejski dzień bez samochodu. Kraków wzorem innych europejskich miast również weźmie w nim udział - będzie darmowa komunikacja miejska.

Co należy zrobić aby skorzystać z tej "promocji"?

Wystarczy tylko zabrać ze sobą dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Towarzyszyć nam mogą również nasi znajomi/rodzina w ilości odpowiadającej liczbie miejsc siedzących jaką mamy wbitą w dowód rejestracyjny. Bezpłatny przejazd obowiązuje w strefie I oraz strefie II. Strefa I to teren Gminy Miejskiej Kraków, natomiast strefa II to w sumie obszar 15 Gmin (Czernichów, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki).

Nam pozostało tylko zaprosić Was do skorzystania z tej promocji, studenci jeszcze nie wrócili więc ogromnych tłoków w tramwajach i autobusach nie powinno być nawet pomimo tej akcji. Spora część kierowców zapewne i tak nie będzie wiedziała o tym dniu. Zresztą jak mówi miejskie przysłowie - nic tak nie zbliża ludzi jak tłok w autobusach ;)

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź