busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 sobota 2 marca, 23:33

Już wkrótce do Balic z Centrum Krakowa w niecałe 20 minut!

Już wkrótce do Balic z Centrum Krakowa w niec

Wkrótce (bo dokładnego terminu otwarcia połączenia dla pasażerów nie znamy) pasażerowie odlatujący i przylatujący z lotniska Balice w Krakowie będą mogli w niecałe 20 minut dostać się na Dworzec Główny.

W poniedziałek (14 września) PKP PLK otrzymały pozwolenie na użytkowanie wyremontowanej linii kolejowej wydane przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i od dzisiaj wykonywane mogą być jazdy próbne jednak jest to równoznaczne z kilkudniowym opóźnieniem - ile dokładnie? Na to pytanie próżno szukać jednoznacznej odpowiedzi.

Termin ostateczny?

Możemy jednak przyjąć, że powinno to nastąpić najpóźniej 28 września - wtedy to właśnie uruchomiony zostanie nowy terminal na lotnisku, do którego mają docierać pociągi Kolei Małopolskich. Termin ten został podany do publicznej wiadomości przez Lotnisko.

Otwarcie linii kolejowej łączącej lotnisko Balice z centrum miasta może poniekąd przypominać historię związaną z wprowadzeniem Pendolino do Polski.

Przypomnijmy, że modernizacja połączenia kolejowego rozpoczęła się w marcu 2014 roku i trwała rok. Pierwszy przejazd techniczny odbył się 4 marca, jednak pierwszy przejazd pasażerów miał mieć miejsce 1 września tego roku. Tradycji stało się jednak zadość i wykonawca nie zdążył przed pierwszym dzwonkiem. Otwarcie przesunięto na 15 września o czym każdy kto słuchał w pracy radia lokalnego mógł się dowiedzieć. Reklama promująca to wydarzenie była emitowana średnio co 30 minut…

Ile będzie kosztował bilet?

Mogliśmy się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy - np. pociągi mają odjeżdżać co 30 minut oraz, że po pociąg będzie zatrzymywał się dodatkowo na 3 przystankach Kraków Młynówka, Kraków Zakliki i Kraków Olszanica. Bilet będzie kosztował 8 zł.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź