busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 środa 17 kwietnia, 4:27

Lajkonik zawiesza kursy na trasie Kraków - Wrocław

Lajkonik zawiesza linię Kraków - Wrocław

Dzisiaj po południu Lajkonik za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku ogłosił, że w związku z niską rentownością na tej trasie zmuszony jest zawiesić kursy.

Niewątpliwie niska rentowność spowodowana jest tym, że największy konkurent na tej trasie - PolskiBus.com wykonuje kursy średnio co 30 minut, dodatkowo ceny biletów zaczynają się już od 1zł + 1 zł za rezerwację więc dla wielu pasażerów był to przewoźnik nr 1. Lajkonik wycofuje się 3 marca.

Przypomnijmy, że pierwszą ofiarą wkroczenia największego obecnie przewoźnika na naszym rynku na trasie Kraków - Wrocław został Link-BUS, który to oferował bardzo komfortowe przejazdy. Tym razem konkurencji nie wytrzymał Lajkonik, który na oficjalnej stronie internetowej zadał dosyć ciekawe pytanie - czy ceny na tej trasie u pozostałych przewoźników nadal zostaną takie same? Odpowiedź nasuwa się sama...

Od 3 marca regularne przewozy na tej trasie będzie prowadzić Albatros, NEOBUS i Polski Bus. Jak widać wyboru dużego nie ma jednak należy pamiętać o tym, że zarówno Albatros jak i NEOBUS zatrzymują się również przy lotnisku Balice co zdecydowanie można zaliczyć jako duży plus.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź