busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 piątek 24 maja, 6:52

Lux Express uruchamia nowe połączenia z Warszawy

Lux Express Kraków - Kielce

Od jutra Lux Express otwiera nowe połączenia dzięki czemu będziemy mogli dostać się z Warszawy nie tylko do Krakowa ale również do Kielc, Rzeszowa i Tarnowa. W związku z tym zmieniają się również dotychczasowe godziny odjazdów na trasie Kraków - Warszawa.

Ilość kursów do Kraków - Warszawa wzrośnie do 10 na dzień. Cztery z nich będą wykonywane przez Kielce, natomiast 1 kurs dodatkowo będzie miał przystanek również przy Lotnisku Chopina.

Poniżej zamieszczona jest grafika z nowymi rozkładami (ważne od 16.06.2015).

Nowe rozkłady Kraków – Warszawa Lux Express

Nowe przystanki

Zmienia się również przystanek początkowy w Warszawie. Lux Express zrezygnował z przystanku Metro Wilanowska i od jutra przystankiem początkowym/końcowym w Warszawie będzie Metro Marymont 12. W Kielcach natomiast autokary będą zatrzymywały się na Dworcu PKS przy ul. Czarnowskiej.

(Lux) Expressowy czas podróży

Czas przejazdu autokaru na trasie Kraków - Kielce - Warszawa będzie wynosił 4 h 55 min, czyli około 30 min więcej niż w przypadku połączenia bezpośredniego. Natomiast z Krakowa do Kielc podróż nie powinna zająć nam więcej niż 1h 55 min. Na chwilę obecną z przyczyn technicznych nie jest możliwa rezerwacja wybranego przez nas miejsca w autokarze jeśli podróż zaczynamy w Kielcach. Ceny biletów z Kielc do Krakowa i Warszawy zaczynają się już od 19 zł.

Przypomnijmy, że Lux Express to przewoźnik, który oferuje bardzo komfortowe przejazdy. Nowoczesne autokary wyposażone są w indywidualne tablety, dzięki którym możemy oglądać filmy, przeglądać Internet lub też grać. Dodatkowo poza „standardowym pakietem” (WiFi, WC, klimatyzacja, gniazdka 220 V) mamy również do dyspozycji ekspres z darmowymi gorącymi napojami.

Dodatkowo jutro uruchomione zostaną połączenia Warszawa - Kielce - Tarnów, jednak my w tym artykule skupiliśmy się tylko na połączeniu Warszawa - Kielce - Kraków.

Według nas są to pozytywne zmiany, zwłaszcza pasażerowie z Kielc nie powinni narzekać, bo próżno szukać innego miasta w Polsce, które miało by taki wybór przewoźników chcąc jechać do Krakowa.

źródło grafik: luxexpress.eu

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź