busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 środa 17 kwietnia, 5:27

Lux Express żegna się z Krakowem od 1 kwietnia

Lux Express żegna się z Krakowem od 1 kwietnia

Stało się to na co zapowiadało się od jakiegoś czasu - od 1 kwietnia Lux Express praktycznie wycofuje się z Polski, pozostawiając tylko kilka kursów międzynarodowych i chociaż stanie się to 1 kwietnia to nie jest to żart na Prima aprilis...

Zawiódł marketing, rynek a może sami pasażerowie? Zapewne w każdym z wymienionych aspektów znalazło by się coś, co można by było poprawić, jednak dzisiaj to już mało istotne. Na oficjalnym profilu przewoźnika na Facebooku zamieszczone zostało poniższe oświadczenie: (my prezentujemy tylko część)

"Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że w dniu 1 kwietnia 2017 Lux Express wycofuje się z rynku polskiego i większość tras ulegnie likwidacji. Po dokonaniu głębszej analizy, postanowiliśmy zweryfikować naszą strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich."

Z siatki połączeń zostają wykreślone trasy do naszych południowych sąsiadów, które przebiegały dotychczas przez Kraków. Firma chce się teraz skupić na trasach bałtyckich uwzględniając przy tym w naszym kraju tylko Warszawę. Dzięki temu, mimo to pozostaną 4 połączenia dzienne na trasie Warszawa - Kowno - Wilno.

Gdzie dwóch się bije tam... korzysta jeden

Chociaż jak mówi przysłowie - gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, to w tym wypadku można odnieść wrażenie, że skorzystał tutaj tylko jeden - PolskiBus.com.

Przypomnijmy, że sezon wakacyjny 2015 to okres, kiedy bilety z Krakowa do Warszawy można było kupić za dosłownie parę złotych. Droższy wtedy był bilet na komunikację miejską (!). Wszystko za sprawą rywalizacji Lux Express vs PolskiBus.com Taka sielanka trwać długo nie mogła i pomimo otwierania nowych połączeń sytuacja dla obydwu przewoźników nie wyglądała najlepiej.

Na jesień 2016 Lux Express znacznie ograniczył ilość połączeń skupiając się bardziej na trasach międzynarodowych. Ten krok wydawał się być całkiem dobry ale jednocześnie był to dosyć wyraźny sygnał, że nie jest już dobrze co potwierdziło się właśnie dzisiaj. Szkoda bo mocno wierzyliśmy, że nadchodzący okres wakacyjny może przynieść jeszcze sporo dobrego dla firmy.

Kraków żegna ciepło

My jako portal życzymy samych sukcesów, dobrych decyzji i oczywiście powrotu do naszego kraju bo wprowadziliście sporo zamieszania na rynku. Zawsze miło było zobaczyć Wasz autokar na Dworcu MDA, który wyróżniał się z otoczenia :)

Trochę statystyk

Na koniec jeszcze kilka liczb - firma przez ostatnie 2 lata działalności przewiozła ponad 700 000 pasażerów w naszym kraju wykonując około 7 500 000 km luksusowymi autokarami i zatrudniając przy tym 130 osób.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź