busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 piątek 19 lipca, 7:14

Majer Bus startuje z linią Kraków - Nowy Sącz!

Majer Bus startuje z linią Kraków - Nowy Sącz!

Ta wiadomość to jedna z największych niespodzianek od wielu wielu miesięcy w województwie małopolskim. Na trasę, która była dotychczas kojarzona tylko z dwoma przewoźnikami wkracza Majer Bus.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do otwierania nowych połączeń przez FlixBusa, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jednak, jeśli chodzi o lokalnych przewoźników to od dawna żadnych istotnych zmian nie poczyniono. Linia Kraków - Nowy Sącz od dawna kojarzona była tylko z dwoma przewoźnikami - Szwagropol oraz Voyager.

Sytuację zmienił 2020 rok, kiedy to Voyager zawiesił wszystkie swoje połączenia. Sprawa nadal nie jest zbyt jasna, ponieważ, pomimo, że praktycznie większość przewoźników od września wróciło ze swoimi liniami, które podczas wakacji były zawieszone to Voyager wznowił tylko kilka linii, ale te „krakowskie” pozostały nadal zawieszone. Obecnie na trasie Kraków - Nowy Sącz kursuje tylko Szwagropol.

Od 14 września na tej trasie pojawią się autobusy Majer Bus, które dotychczas głównie można było spotkać na linii Kraków - Zakopane. Jest to spore zaskoczenie, tym bardziej, że gdyby Voyager wznowił swoje kursy to mielibyśmy trzech regularnych przewoźników na tej trasie, a tego nie było od dawien dawna ?

Planowo będzie 10 kursów w ciągu dnia przez cały tydzień, czas przejazdu będzie wynosił 2 godz. 5 minut. Rozkłady jazdy prezentują się następująco:
z Nowego Sącza: 4:45, 5:40, 7:15, 10:35, 11:15, 12:15, 12:55, 15:20, 17:30, 19:15
z Krakowa: 6:55, 7:40, 8:30, 9:35, 11:30, 14:20, 15:30, 15:55, 16:40, 19:00

Odjazdy zarówno z Krakowa jak i z Nowego Sącza będą realizowane z Dworców MDA. Po drodze autobusy będą zatrzymywać się m.in w Brzesku oraz Czchowie. Pełna trasa przejazdu: Kraków - Brzesko - Uszew - Gnojnik - Tworkowa - Jurków - Czchów - Wytrzyszczka - Witowice Dolne - Witowice Górne - Łososina Dolna Biała - Tęgoborze - Wielogłowy - Nowy Sącz.

Pozostało nam tylko życzyć powodzenia przewoźnikowi a pasażerom życzymy miłej podróży!

Aktualne rozkłady jazdy Kraków - Nowy Sącz

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź