busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 21 maja, 7:11

Małopolska PKS uruchamia połączenie Kraków - Myślenice

Małopolska PKS uruchamia połączenie Kraków - Myślenice

30 marca 2021 r. przewoźnik Małopolska PKS rozpoczął kursowanie na trasie Kraków - Myślenice i to w czasach, gdy transport publiczny boryka się z ogromnymi problemami.

Temat uruchomienia linii autobusowej pomiędzy Myślenicami a Krakowem pojawił się już rok temu. Wtedy mówiono o tym, że prawdopodobnie MPK Kraków uruchomi swoją linię i Myślenice dołączą do innych ościennych miejscowości np. Wieliczki, Niepołomic, Krzeszowic, z których można dojechać autobusem komunikacji miejskiej. Ostatecznie ten pomysł jednak nie wyszedł, chociaż z obrotu spraw pasażerowie i tak nie powinni być rozczarowani.

Linia autobusowa M1 Kraków - Myślenice

Od 30 marca 2021 r. firma Małopolska PKS uruchomiła nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Myślenicami oznaczone jako M1. Co ważne, trasa jest obsługiwana przez średnie i duże autokary zabierające minimum 39 osób. Pierwszy przystanek dla pasażerów w Krakowie zlokalizowany jest przy Rondzie Mogilskim, następnie jest Uniwersytet Ekonomiczny. Warto wspomnieć, że autobusy nie wjeżdżają obecnie na teren Dworca MDA w Krakowie, dlatego Uniwersytet Ekonomiczny to w pewnym sensie "przystanek dworcowy" z racji bliskości właśnie Dworca MDA. Ogólnie w Krakowie autobusy zatrzymują się na większości kluczowych przystanków MPK, za wyjątkiem Nowego Kleparza. Tutaj ze względu na zbyt niską przepustowość przystanku autobusy nie będą się zatrzymywać. W Myślenicach autobusy odjeżdżają z ul. Słowackiego (Osiedle), następnie zatrzymują się na przystanku przy ul. Pardyaka 18, Carrefour i jadą pod Estakadę.

Rozkłady jazdy

Docelowo autobusy będą kursować co pół godziny w szczycie (rano i popołudniu) i co godzinę poza szczytem. W soboty kursy są wykonywane co godzinę a w niedzielę co 2 godziny. Na ten moment ze względu na ograniczenia niektóre kursy wykonywany w dni robocze są zawieszone:
z Krakowa: 8:45, 9:45, 13:45, 18:15, 19:15, 20:15, 23:45
z Myślenic: 8:15, 9:15, 13:45, 18:15, 19:15, 20:15

Poniżej zamieszczamy oficjalne grafiki z godzinami odjazdów (należy uwzględnić zawieszone kursy, o których piszemy wyżej). Rozkłady jazdy możecie również sprawdzić na stronie z pozostałymi połączeniami Kraków - Myślenice.

z Myślenic do Krakowa

z Krakowa do Myślenic

Ceny za przejazd i bilet tygodniowy

Cena biletu na ten moment wynosi 6,5 zł. Przewoźnik wprowadził do sprzedaży tzw. bilet tygodniowy kosztujący 50 zł i jest on ważny od poniedziałku (godzina zakupu) do niedzieli do godziny 23:59. Jest to innowacyjne podejście zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę zmian dotyczących obostrzeń w naszym kraju. Dlatego bilet tygodniowy daje nam dosyć sporą elastyczność. Na ten moment nie ma ulg w biletach.

Płatność kartą i pozostałe udogodnienia

Za bilet można zapłacić kartą płatniczą w autobusie, dodatkowo jest przewidziana możliwość przewozu roweru. Musimy tylko pamiętać, aby poinformować przewoźnika wcześniej o takim zamiarze np. drogą telefoniczną.

Również przewóz zwierząt jest możliwy, musimy zadbać jednak o to, aby nie utrudniał on podróży innym pasażerom ?

Ogólnie przewoźnik bardzo elastycznie podchodzi do propozycji, dlatego jeśli ktoś ma jakieś uwagi/pomysły to można zgłaszać bezpośrednio do niego przez Facebooka lub mailowo.

Kilka słów od nas

Wejście Małopolska PKS na trasę jest z pewnością sporym wydarzeniem, ponieważ wprowadza on sporo nowości w kwestii obsługi pasażera. Przede wszystkim duże autobusy będą tutaj chyba miały największe znaczenie. Również godziny odjazdów wydają się być atrakcyjne, dodatkowo ostatnie kursy są wykonywane bardzo późno np. 23:32 z Krakowa w soboty. Co prawda obecnie życie w Krakowie trochę zamarło, ale jeśli wszystko wróci do normy to taki autobus może być nieźle obłożony ? Na koniec jednak musimy pamiętać o przepustowości Zakopianki, dlatego akurat czas przejazdu nie ulegnie tutaj zmianie względem tego co jest obecnie - autobus po prostu szybciej nie pojedzie, bo nie ma jak.

źródło zdjęć: facebook.com/malopolskapks/

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź