busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 piątek 1 marca, 11:22

NEOBUS przyśpiesza! Kraków Rzeszów w niecałe 2h

Zmiany w rozkładach jazdy NEOBUS od 9 czerwca

Wszystko wskazuje na to, że wtorek 9 czerwca będzie najważniejszym dotychczas dniem w tym roku zarówno dla firmy NEOBUS jak i dla jej pasażerów. Od jutra pasażerowie podróżujący z NEOBUS do Wrocławia i Warszawy powinni upewnić się, że zapoznali się z nowymi godzinami odjazdów na liniach N1, N2 i N3.

Tajemnicze skróty to nowe identyfikatory połączeń, które będą realizowane przez NEOBUS. Dla nas najważniejszym połączeniem jest N3 rozpoczynające się od miejscowości Polańczyk przez Ustrzyki Dolne, Sanok, Brzozową, Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Krosno, Rzeszów, Kraków (Dworzec MDA/Lotnisko Balice) Katowice i kończące się we Wrocławiu. Ilość kursów nie uległa zmianie. Nadal jest to 5 połączeń na dzień.

Stali podróżnicy zauważą zapewne, że brakuje tutaj dwóch dotychczasowych miejscowości – Dębicy i Tarnowa. Tak, to nie błąd. Niestety od jutra NEOBUS nie będzie realizował swoich kursów przez te miasta. Osobiście sądzę, że podróżujący do Tarnowa nie powinni się bardzo martwić, ponieważ na częstotliwość autobusów kursujących do Krakowa absolutnie narzekać nie mogą i pominięcie tej miejscowości prze NEOBUS wydaje się całkiem rozsądne. Trochę inaczej sprawa ma się w przypadku Dębicy. Obecna siatka połączeń Kraków – Dębica znacznie odstaje od Tarnowa.

Sprawdź rozkłady jazdy na trasie Kraków – Dębica.
Sprawdź rozkłady jazdy na trasie Kraków – Tarnów.

Najważniejsze jednak, że od jutra do Rzeszowa z Krakowa będziemy podróżować ponad godzinę krócej niż dotychczas. Czas przejazdu może wynieść nawet 1 godzinę 55 min. Jeśli dodamy do tego fakt, że NEOBUS zatrzymuje również się na Lotnisku Balice w Krakowie to możemy śmiało powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla podróżujących. Dla lubiących również częste podróże samolotem można rzec, że nawet jedyna :). Należy również wspomnieć, że od jutra próżno szukać autokarów z logo NEOBUS na dolnej płycie dworca w Krakowie – wszystkie odjazdy i przyjazdy będą odbywały się z górnej płyty.

Musimy również wspomnieć, że wkrótce pojawią się terminale płatnicze w autokarach. Według pierwszych zapowiedzi przewoźnika ma to nastąpić już w tym miesiącu!

Od nas NEOBUS otrzymuje 6 za wprowadzone zmiany :)

źródło grafiki: neobus.pl

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (3)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

aninimus

Odpowiedz

Macie Voyagera z ich Kraków - Tarnów i Tarnów - Dębica - Rzeszów. Po co tyle żali

doti

Odpowiedz

dokładnie! to było świetne połączenie

krakowianka

Odpowiedz

Porażka, dla mnie i innych moich znajomych ominięcie Dębicy jest dużym błędem tej linii, mam nadzieje że konkurencja będzie bardziej przychylna mieszkańcom i podróżujących z Dębica - Kraków, Kraków - Dębica