busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 16 lipca, 15:13

Nie zapomnij o bilecie płacąc za przejazd

Bilet normalny

Planując daleką podróż autokarem zazwyczaj wcześniej zamawiamy bilet przez Internet po czym drukujemy go i okazujemy kierowcy wsiadając do autokaru. Jednak sytuacja ma się całkowicie inaczej gdy przyjdzie nam skorzystać z usług mniejszych przewoźników i zamiast podróżować dużym i komfortowym autokarem będziemy musieli z pokorą zająć miejsce (co też nie jest pewne) w małym busie.

Nie jest tajemnicą, że konkurencja wśród przewoźników jest spora, województwo małopolskie ma podobno najlepszą siatkę połączeń pomiędzy miejscowościami co zresztą da się zauważyć w Krakowie – wystarczy postać kilkanaście minut na Placu Inwalidów aby przekonać się jak często kursują busy. W tym pośpiechu często pasażerowie wsiadając, zapominają o swoim potwierdzeniu za przejazd bo o wiele ważniejsze często okazuje się zajęcie miejsca siedzącego. Nie jest to również wina tylko pasażerów, zazwyczaj kierowcy nie kwapią się do wydania biletu, przeważnie z przyzwyczajenia gdyż mało kto wydaje się być zainteresowany otrzymaniem biletu.

Pamiętać należy jednak o tym, że jest to nasz dowód w sytuacji kiedy chcielibyśmy odliczyć podatek za bilet a kierowcy, którzy nie wydają biletów często nie wbijają ich również na kasę co pozwala firmie obniżyć rzeczywiste dochody. I tak błędne koło się toczy…

A jak rozbudowaną siatkę połączeń ma Kraków można zobaczyć m. in. patrząc na listę rozkładów jazdy dostępną tutaj.

Do następnego wpisu ;)

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź