busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 poniedziałek 22 kwietnia, 20:37

PKS Częstochowa otwiera nowe połączenie do Warszawy i Bydgoszczy oraz zawiesza ponad 150 kursów

PKS Częstochowa otwiera nowe połączenie do Warszawy i Bydgos

Nowy rok szkolny w transporcie publicznym najczęściej oznacza zmiany w rozkładach jazdy i zazwyczaj mamy tutaj na myśli zwiększenie ilości wykonywanych połączeń, ze względu na powrót młodzieży do szkół - jednak nie zawsze tak jest...

Aktualizacja #1 09/08/2017

Informacje o połączeniu Warszawa - Zakopane zostały usunięte ze strony przewoźnika i na chwilę obecną nie ma możliwości zakupu biletu na tę trasę.

Aktualizacja #2 09/08/2017

PKS Częstochowa na swoim profilu na Facebooku poinformował, że od 9 września zawiesza obydwa połączenia, to wszystko po zaledwie 8 dniach od uruchomienia nowych połączeń.

Nowe połączenia

Zacznijmy jednak od pozytywnych wiadomości. Od 1 września PKS Częstochowa we współpracy z SuperPKS otworzył dwie nowe linie dalekobieżne:

  • Warszawa - Zakopane przez Łódź, Częstochowę, Katowice, Kraków, Myślenice, Rabkę-Zdrój i Nowy Targ (wyjazd z Warszawy o 6:30, wyjazd z Zakopanego o 18:00)
  • Bydgoszcz - Zakopane przez Ciechocinek, Włocławek, Łódź, Częstochowę, Katowice, Kraków, Myślenice, Rabkę-Zdrój i Nowy Targ (wyjazd z Bydgoszczy o 18:40, wyjazd z Zakopanego o 6:30)

Kursy wykonywane są 7 dni w tygodniu. Mamy nadzieję, że połączenia te pozostaną z nami na dłużej, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że na brak konkurencji na trasach Kraków - Zakopane, Kraków - Warszawa to PKS Częstochowa narzekać nie może... Trzymamy jednak kciuki! :)

Więcej informacji na temat kursów można uzyskać pod numerem telefonu 34 379 11 45. Bilety można również kupić na stronie internetowej PKS Częstochowa.

Zawieszone połączenia

Teraz czas jednak na tą "gorszą" część wiadomości. Od 4 do 10 września zawieszone zostanie w sumie 158 kursów według informacji jakie podał przewoźnik. Zostanie to przeprowadzone w 3 etapach:

  • I etap od 4 września (poniedziałek - piątek) 62 kursy
  • II etap od 9 września (soboty) 47 kursów
  • III etap od 10 września (niedziele) 49 kursów

W sumie daje to 158 kursów. Pełna lista znajduje się na stronie PKS Częstochowa tutaj. Zawieszone zostały przede wszystkim połączenia lokalne i z pewnością dla wielu dotychczasowych pasażerów jest to niezbyt miła wiadomość po powrocie z wakacji, zarówno tych pracujących jak i uczących się.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź