busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 poniedziałek 27 maja, 1:26

PolskiBus zawiesza linię P20 Lublin-Kielce-Kraków

PolskiBus zawiesza linię P20 Lublin-Kielce-Kr

W połowie września ubiegłego roku, PolskiBus na specjalnej konferencji w Warszawie oznajmił, że dociera już do 40 miast w Polsce. Wśród tych 40 jest jedno, które przysparza więcej problemów niż pozostałe 39.

Mowa oczywiście o Lublinie. Od dzisiaj z rozkładówki znika linia P20 (Kraków - Kielce - Lublin) w ramach, której wykonywane były codziennie 4 kursy. Dotychczasowi pasażerowie podróżujący na tej trasie nie ukrywają swojego niezadowolenia - zwłaszcza, że to PolskiBus został zmuszony do likwidacji połączenia.

Problemy z Lublinem rozpoczęły się już w październiku 2014 roku kiedy to PolskiBus otworzył linię Warszawa - Rzeszów przez Lublin. Pomimo początkowych problemów z uruchomieniem połączenia marszałek województwa mazowieckiego zezwolił warunkowo na linię mimo ostrych protestów konkurencji. Niecały rok później PolskiBus zawiesił jednak połączenie ze względu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Warto zaznaczyć, że przez około 10 miesięcy istnienia linii skorzystało z niej ponad 100 tysięcy osób.

Biało-czerwony bocian nie dał za wygraną i w zamian uruchomił połączenie Lublin - Kielce - Kraków. Z tą również były i jak się okazuje nadal są problemy czego rezultatem jest zawieszenie linii P20 z dniem 11 stycznia 2016 r.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że kilka/kilkanaście lat temu podobnie było z autobusami PKS, które zostały praktycznie w całości wyparte przez busy oferujące wtedy lepsze warunki i nikt praktycznie nie miał nic przeciwko.

Przypomnijmy również, że kilka dni temu przewoźnik Platers kursujący przez Kielce zrezygnował z kursów do Krakowa. Więc tutaj.

Sprawdź aktualne rozkłady jazdy autobusów i busów z Krakowa do Lublina

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (6)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Kuba

Odpowiedz

Ja również jestem za przywróceniem linii P20. To połączenie było idealne. Jeśli jest jakaś petycja albo jakaś lista podpisów które mogą pomóc PB to chętnie podpisze

Paulina

Odpowiedz

Za bilet niż jeździć tymi żęchami z bp toura albo expressbusa bo też mi sie zdarzało tymi busami jeździc mam nadzieję że Polskibus wygra tą wojnę z prywatnymi przewoźnikami i linia zostanie przywrocona, a i jeszcze Polskibus ma tylko dwie stacje Kielce i Lublin a nie jak te busy i autokary mają po kilkanaście stacji żenada.Myślę że inni ludzie też tak myślą i niepozwolą żeby Polskibus przegrał.

Paulina

Odpowiedz

zł śmieszne, dodatkowo dodam że kierowcy bptour zabierają pasażerów którzy podróżują na stojąco są to nawet matki z małymi dziećmi.Jestem teraz w ciąży i bardzo komfortowo mi się podróżowało w polskimbusie standard ponad przeciętny,uważam że dla kobiet w takim stanie w którym obecnie jestem i nie tylko dla wszystkich podróżujących ta linia P20 jest bardzo potrzebna nawet jestem w stanie dać więcej

Paulina

Odpowiedz

Mam nadzieję,że ta linia zostanie przywrócona. Mieszkam i pochodzę z Krakowa a mój narzeczony jest z Lublina długo czekałam aż w końcu będą jakieś normalne połączenia na tej trasie. Do tej pory jak nie było tej linii polskiegobusa jeździła busami i autokarami bptour w bardzo średnich warunkach jest bardzo ciasno fotele niewygodne,mało miejsca pomiędzy fotelami, brak Wc, słabe WiFi, a bilet kosztuje 44

Renka

Odpowiedz

Czy my pasażerowie Polskiego Busa, którym mogliśmy podróżować jak cywilizowani ludzie możemy coś zrobić w tej sprawie?

Tomek

Odpowiedz

Ciekawe czy znowu przywrócą czy nie?