busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 czwartek 23 maja, 3:04

PolskiBusGold to już przeszłość - przewoźnik wycofał usługę

PolskiBusGold to już przeszłość - przewoźnik

Ponad rok temu, we wrześniu pisaliśmy w artykule PolskiBusGold - nowa marka, nowa jakość! o nowościach jakie PolskiBus ogłosił podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie. Jedną z nich było wprowadzenie nowej submarki - PolskiBusGold.

Idea była bardzo dobra - wprowadzone zostały nowe, bezpośrednie połączenia na trasie Kraków - Wrocław i Kraków - Warszawa. Do dyspozycji pasażerów oddano bardzo luksusowe autokary w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W trakcie podróży można było również skorzystać z bogatej oferty cateringowej. Dodatkowo w porównaniu do "standardowych" autokarów przewoźnika tutaj mieliśmy do dyspozycji znacznie więcej miejsca.

Niestety PolskiBus już jakiś czas temu zrezygnował z połączeń między Krakowem a Warszawą w ramach PolskiBusGold, co mogło świadczyć, że nad projektem zbierają się czarne chmury. Teraz przyszła kolej na połączenia Wrocław - Kraków i Wrocław - Warszawa. Zatem projekt "PolskiBusGold" na chwilę obecną przechodzi do historii... szkoda bo była to usługa z pewnością unikatowa w naszym kraju. 

Rok 2015 - takiego już nie będzie?

Ogólnie poprzedni rok to okres dynamicznych zmian na rynku komunikacji autobusowej. Dużo zrobił LuxExpress, który kusił pasażerów czasem wręcz śmiesznie niskimi cenami za przejazd na trasie Kraków - Warszawa (można było kupić bilet za kilka złotych) Oczywiście taka sielanka trwać długo nie mogła, ponieważ autokary nie są na wodę a 300 km jakoś przejechać trzeba było. Owocem tej walki o klienta poza niskimi cenami były również nowe połączenia ze strony PolskiegoBusa, chociażby w postaci linii G6 (Kraków - Warszawa), która niestety odeszła już w niepamięć.

Nie możemy również zapomnieć o pociągach. W ostatnich latach kolej w naszym kraju przechodzi jedne z największych zmian w swojej historii - nowe tabory, remonty stacji oraz torowisk. To wszystko powoduje, że pasażerowie nie traktują już autokarów jako jedynego słusznego środka transportu i coraz częściej wybierają pociągi.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź