busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 czwartek 25 kwietnia, 2:49

[AKTUALIZACJA] Prawie za darmo - bilet MPK na całe ŚDM w cenie 15 zł

Prawie za darmo - bilet MPK na całe ŚDM w cen

Miało być ale nie ma - pomysł na darmową komunikację miejską podczas ŚDM nie wypalił ale nie wszystko stracone. Za 15 zł będziemy mogli kupić okazjonalny bilet ważny na czas trwania ŚDM w Krakowie.

Cena biletu w porównaniu do "zwykłego", który jest ważny przez 7 dni wydaje się być bardzo atrakcyjna. Przypomnijmy, że bilet siedmiodniowy kosztuje 48 zł. Co ważne po zakupie okazjonalnego biletu będziemy mogli korzystać z linii dziennych i nocnych zarówno w strefie I jak i w strefie II. Biletu nie trzeba kasować - wystarczy po prostu kupić.

Miasto liczy na to, że taki bilet przekona również samych mieszkańców do pozostawienia samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej podczas Światowych Dni Młodzieży. Osobną kwestią jest natomiast komfort w jakim przyjdzie nam podróżować w te dni. Miejmy tylko nadzieję, że temperatury nie będą tak szalone jak w ostatnich dniach bo jak wiadomo szyny i klimatyzacja ostatnio nie radziły sobie z wysokimi temperaturami w Krakowie ;)

Zgoda na takie rozwiązanie musi być jeszcze zaakceptowana przez krakowskich radnych miejskich, ale wydaje się to być tylko formalnością.

AKTUALIZACJA 19.07.2016 r.

Od dzisiaj można już nabyć okazjonalny bilet za 15 zł. Bilety można kupić w kioskach, punktach sprzedaży biletów, automatach biletowych (zarówno na przystankach jak i w autobusach/tramwajach). Dodatkowo bilet będzie można kupić np. w rejonie Błoń gdzie spodziewać się można sporej ilości pielgrzymów.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (2)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

busy-krk.pl

Odpowiedz

Jeszcze nie podano informacji na ten temat. Gdy tylko się coś dowiemy będziemy pisać.

J

Odpowiedz

gdzie można kupić takie bilety okazjonalne ?? :)