busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 16 lipca, 14:10

Przewoźnik MAKS zawiesza linię Kraków - Lanckorona - Stryszów

Przewoźnik MAKS zawiesza linię Kraków - Lanckorona - Stryszów

Mamy bardzo złą wiadomość dla osób dojeżdżających ze Stryszowa i Lanckorony do Krakowa - jedyny bezpośredni przewoźnik na tej trasie zawiesza to połączenie z początkiem sierpnia.

Kilka dni temu pojawiła się pierwsza informacja na Facebooku na profilu Lanckorona turystyczna, że busy przewoźnika MAKS kursują tylko do najbliższego piątku (19 lipca 2019 r.) Informacja ta była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich, chociaż po zapoznaniu się z dokumentem, w którym przewoźnik poinformował o powodach tej decyzji trudno się temu dziwić.

Utrzymanie tego połączenia od blisko 3 lat przynosiło straty, co z kolei blokowało możliwość rozwoju - chociażby wymiany taboru na nowszy. Do tego dochodziły coraz to wyższe opłaty drogowe. Przewoźnik nie pozostawał bierny w tym temacie i zwrócił się z prośbą o dofinansowanie ze strony gmin Lanckorona i Stryszów, aby uratować to połączenie, jednakże odpowiedź była negatywna.

Wczoraj skontaktowaliśmy się również sami w tej sprawie z przewoźnikiem. Otrzymaliśmy informację, że po czwartkowym spotkaniu z wójtami gmin kursy zostały przedłużone do 31 lipca, jednakże ten dzień jest ostatnim dniem kursowania busów.

Przekazujemy również podziękowania od przewoźnika MAKS wszystkim pasażerom za wieloletnie wspólne podróże na tej trasie.

Dzisiaj profilu Lanckorona turystyczna pojawiła się aktualizacja, że ze względu na brak kierowców kursy nie będą wykonywane w soboty i niedziele.

Jest to z pewnością bardzo przykra informacja, biorąc pod uwagę walory turystyczne Lanckorony. Mamy nadzieję, że jednak przez te kilka następnych dni uda się wypracować jakieś porozumienie w tej sprawie - trzymamy za to mocno kciuki by busy z logo MAKS pojawiły się znów w Lanckoronie i Stryszowie.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź