busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 piątek 1 marca, 10:56

Remont Dworca Głównego w Krakowie

W najbliższy poniedziałek 10 marca 2014 od godz. 22:00 rusza remont górnej płyty Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Przewidywany czas przebudowy to około trzy miesiące. Remont spowodowany jest złym stanem technicznym górnej płyty i został nakazany przez nadzór budowlany. Jak się okazało obecna eksploatacja górnej płyty jest dwukrotnie większa niż była zakładana podczas jej projektowania.

Stanowiska znajdujące się dotychczas na górnej płycie zostaną przeniesione na ul. Wita Stwosza na odcinku od ronda przy wjeździe do tunelu pod Dworcem Głównym PKP do ronda przy Muzeum Armii Krajowej. Przeniesienie części dworca to oczywiście spory kłopot dla podróżnych, zwłaszcza tych z dużym bagażem. W rejonie tymczasowego dworca ruchem mają kierować specjalnie przeszkoleni do tego pracownicy a obszar pomiędzy tymczasowym dworcem a obecnym zostanie specjalnie oznakowany i zabezpieczony dla dobra pasażerów.

Na oficjalnej stronie MDA zamieszczone są już grafiki przedstawiające organizację tymczasowego dworca które znajdują się tutaj.
Jedna z nich przedstawia organizacje i ulokowanie tymczasowego dworca

Oby obyło się bez żadnych opóźnień...
Pozdrawiamy

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź