busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 niedziela (niehandlowa) 23 czerwca, 19:38

TRAF-Line wykreśla kolejne kursy z rozkładów - szykuje się przejęcie?

TRAF-Line wykreśla kolejne kursy z rozkładów - szykuje się p

Na trasie "Cieszyńskiej" bo tak możemy roboczo nazwać połączenia wykonywane w kierunku Cieszyna przez m.in. Wadowice, Bielsko Białą, w ostatnich miesiącach sporo się działo. Przypomnijmy, że po długich perypetiach całkowicie z trasy wycofał się INTERPALM, przy okazji znikając również z rynku.

Wydawać by się mogło, że pozostali gracze tj. Lajkonik i TRAF-Line jakoś "dogadają" się w kwestii sprawnej obsługi tej trasy. Jednak ostatnie ruchy ze strony TRAF-Line mogą wskazywać na jakieś problemy tego przewoźnika.

Stopniowe wycofywanie się

Z początkiem roku firma wykreśliła ze swoich rozkładów znaczną cześć kursów - jednak jak się okazało to nie koniec. W marcu TRAF-Line zawiesił kolejne połączenia do Cieszyna oraz Wisły pozostawiając tym samym m.in. tylko 1 połączenie na trasie Kraków - Cieszyn i to tylko w niedziele.

Przyszłość TRAF-Line

Z informacji jaka napłynęła do nas na naszą skrzynkę mailową, TRAF-Line został przejęty przez firmę Bus Janiso kursującą dotychczas na trasie Kraków - Bielsko Biała. Oczywiście na chwilę obecną jest to informacja nie potwierdzona bo zarówno na stronach firmy Janiso jak i TRAF-Line nie znajdziemy nic na ten temat jednak wszystko wskazuje na to, że tak właśnie może być.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać gdy pojawią się dodatkowe informacje.

źródło grafiki: facebook.com/TRAF-Line-377999262307200/

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (1)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Ppp

Odpowiedz

Lajkonikiem fajnie się jedzie, ale ten nie zatrzymuje się po drodze między Cieszynem a B.B. i kursuje niezbyt często - zatem wydaje się, że przyspieszona linia Cieszyn - B.B. - Wadowice - Kalwaria powinna istnieć i być opłacalną.
Pozdrawiam.