busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 16 lipca, 13:58

Voyager wznawia kursy do Krakowa!

Voyager wznawia kursy do Krakowa!

Po około półrocznej przerwie jeden z najbardziej znanych przewoźników w woj. małopolskim wznawia kursy do Krakowa. Mowa oczywiście o firmie Voyager.

Voyager poza lokalnymi liniami na Sądecczyźnie obsługiwał bardzo popularne trasy Kraków - Nowy Sącz, Kraków - Gorlice oraz Kraków - Tarnów. Dodatkowo jako jedyny kursował do Wysowej-Zdroju, miejscowości uzdrowiskowej.

Trasy te pozostawały nadal zawieszone nawet podczas wakacji, dlatego pojawiły się pewne obawy co do powrotu Voyagera do Krakowa. Tym bardziej, że tydzień temu Majer Bus ogłosił, że uruchamia połączenie Kraków - Nowy Sącz (!) a trzeba przyznać, że ta trasa od bardzo dawna była podzielona między dwiema firmami - Voyager i Szwagropol. Dlatego wejście trzeciego przewoźnika można było odebrać w pewnym sensie jako przejęcie kursów jakie dotychczas obsługiwał Voyager.

Teraz już wiemy, że wszystko zaczyna układać się w dobrym kierunku. Od października przewoźnik wznawia połączenia. Jest jednak jeden szczegół, o którym warto powiedzieć. Otóż przystankiem początkowym i końcowym nie będzie już Dworzec MDA w Krakowie tylko teren przed stadionem Wisły Kraków na ul. Reymonta. Ta lokalizacja to z pewnością znaczne ułatwienie dla wszystkich studentów mieszkających na terenie Miasteczka Studenckiego AGH.

Poza przystankiem początkowym autobus będzie zatrzymywał się przy Miasteczku Studenckim AGH, AGH, Muzeum Armii Krajowej, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zatem studenci tych uczelni powinni być bardzo zadowoleni :) Warto dodać, że pomimo tego, że autobus nie będzie wjeżdżał na Dworzec MDA to i tak będzie zatrzymywał się blisko niego.

Szczegółowe rozkłady jazdy nie są jeszcze znane, ale jak tylko pojawią się jakieś informację to na pewno damy Wam znać!

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź