busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Rozkład jazdy ZTM Warszawa

📅 sobota 20 kwietnia, 16:42

🔎

🚊 Tramwaje

Linie tramwajowe 1 2 3 4 6 7 9 10 11 13 15 17 18 20 22 23 24 25 26 27 28 31 33 35

🚇 Metro

Linie metro M1 M2

🚌 Autobusy

🚆 Pociągi

Szybka Kolej Miejska S1 S2 S3 S4 S10 S20 S40

Komunikacja miejska w Warszawie

Komunikacja miejska w Warszawie to najbardziej rozwinięty system transportu publicznego w Polsce określany skrótem WTP, czyli Warszawski Transport Publiczny. Pasażerowie mają do dyspozycji metro, tramwaje, autobusy oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej w skrócie nazywane SKM. Dodatkowo dzięki współpracy ZTM Warszawa z Kolejami Mazowieckimi (KM) oraz Warszawską Koleją Dojazdową (WKM) w ramach programu "Wspólny bilet ZTM-KM-WKD" osoby mieszkające w okolicach Warszawy mogą w ramach jednego biletu korzystać z komunikacji miejskiej oraz z pociągów KM i WKD. Oferta ta nie dotyczy biletów jednorazowych i czasowych (20, 75 i 90-minutowych).

ZTM Warszawa

Nad całością czuwa Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), który jest odpowiedzialny za:

Zatem jak widać ZTM Warszawa jest takim organizatorem transportu miejskiego.

Rozkłady jazdy

Godziny odjazdu pojazdów możemy oczywiście sprawdzić na przystankach jak i na stronie internetowej. Wszystkie pojazdy w ramach komunikacji miejskiej mają określony numer linii i tak tramwaje oznaczane są od nr 1 do 78. Linie autobusowe dzielimy na dzienne (numery z zakresu 100-999), nocne (z literką N w numerze, np. N01) i lokalne (z literką L w numerze, np. L-1). Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oznaczane są literką S, natomiast M1 i M2 to dwie i jedyne w Polsce linie metra.

Bilety

Jeśli chcemy kupić bilety to do wyboru mamy kilka możliwości tzn. w pojazdach komunikacji miejskiej (taki bilet jest od razu skasowany), w automatach biletowych, w punktach obsługi pasażera, przez aplikacji mobilne oraz w niektórych kioskach. Oczywiście wszystkie bilety poza tymi kupionymi w pojazdach należy od razu skasować po wejściu do pojazdu.

Bilety możemy podzielić na czas obowiązywania tj.:

Bilety czasowe i krótkookresowe są w klasycznej papierowej formie natomiast bilety długookresowe zapisujemy np. na Warszawskiej Karcie Miejskiej.