busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 niedziela (niehandlowa) 21 lipca, 12:05

Do końca czerwca busy zostają na ulicy Ogrodowej i Worcella w Krakowie

Do końca czerwca busy zostają na ulicy Ogrodowej i Worcella

W zeszłym tygodniu w środę opublikowaliśmy informację, że od 17 czerwca busy nie będą mogły korzystać z dotychczasowych parkingów znajdujących się na ulicy Ogrodowej i ulicy Worcella. Wiadomość ta zaskoczyła wszystkich, najbardziej pasażerów firm przewozowych dojeżdżających codziennie do centrum Krakowa.

Chociaż sytuacja wydawała się przesądzona a przewoźnicy wobec tego planowali nawet strajk to dzisiaj jednak kryzys został zażegnany, przynajmniej na najbliższe 2 tygodnie. W Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie odbyło się spotkanie Radnych Miasta Krakowa z firmami przewozowymi oraz przedstawicielami ZIKiT.

Do końca czerwca bez zmian

Na spotkaniu ustalono, że zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone dopiero od 1 lipca. Jednak to też niczego jeszcze nie przesądza, ponieważ przez 6 następnych dni ZIKiT będzie przyglądał się nowej organizacji ruchu i 6 lipca spotka się ponownie z przewoźnikami, w celu omówienia ewentualnych zmian. Te 6 dni będą zatem okresem testowym.

Bez zmian do końca miesiąca pozostaje również kwestia zatrzymywania się na przystankach wzdłuż Alei Trzech Wieszczów, co również było kwestią sporną ze względu na to, że znaczna część pasażerów ma wykupione bilety miesięczne a takie zmiany z punktu widzenia przewoźników byłyby niezgodne z zasadami.

Wypracowany kompromis z pewnością nie ucieszył w 100% "busiarzy". Trochę kuriozalne wydaje się też kolejne spotkanie planowane na 6 lipca, czyli kilka dni po wprowadzeniu zmian, ponieważ szanse na powrót na dotychczasowe parkingi są praktycznie zerowe a jedyne co pewnie zostanie usprawnione to zasady korzystania z przystanków na Alejach a chyba nie to jest głównym problemem sporu...

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (4)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Vigo

Odpowiedz

Zikit moze chce zeby klienci busow przesiwdli sie do mpk przeciez to czysty zysk dla Krakowa

wyga

Odpowiedz

Redakcja pieprzy
nic się nie stanie

Dawid

Odpowiedz

eurobus już nie będzie odjeżdżał od lipca z ul ogrodowej w Krakowie?

busy-krk.pl ❤️

Tak, dotyczy to każdego przewoźnika korzystającego dotychczas z parkingów przy ulicy Ogrodowej.