busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Rozkłady jazdy - autobusy PKS i busy w Rzeszowie

📅 poniedziałek 27 maja, 1:29

Wpisz nazwę miejscowości, do której chcesz znaleźć rozkłady jazdy do lub z Rzeszowa albo wybierz połączenie z listy.

🔎

połączenia lokalne do Rzeszowa
(podkarpackie)

pozostałe połączenia z woj. podkarpackiego

połączenia dalekobieżne do Rzeszowa
(międzywojewódzkie)


Busy w Rzeszowie

Województwo podkarpackie w branży transportowej znane jest głównie ze względu na 2 firmy przewozowe mające swojej flocie pokaźną ilość busów i autobusów - mowa o MARCEL i NEOBUS. Są to jedni z najlepiej rozwiniętych przewoźników w naszym kraju. MARCEL głównie obsługuje połączenia wewnątrz województwa, ale ma również linie Rzeszów - Kraków oraz Rzeszów - Lublin. NEOBUS z kolei skupia się bardziej na przewozach dalekobieżnych m.in. Rzeszów - Wrocław i Rzeszów - Warszawa. Poza tą dwójką warto jeszcze wymienić PKS Rzeszów, który nadal funkcjonuje, ale nie jest już tym czym był kilkanaście lat temu - tak jak każdy z PKS-ów, które się w Polsce ostały 😯

Nowy Dworzec Podmiejski czyli... Dworzec Lokalny

Stolica województwa podkarpackiego może pochwalić się bardzo nowoczesnym Dworcem Autobusowym, z którego obecnie odjeżdżają zarówno autobusy jak i busy. Dworzec Lokalny położony przy ulicy Ambrożego Towarnickiego, o którym mowa został oficjalnie otwarty we wrześniu 2018 co zgrało się z 70-leciem komunikacji miejskiej w Rzeszowie a do użytku dla pasażerów oddany został 1 stycznia 2019 r. Poprzednio funkcjonował tam Dworzec Podmiejski, z którego poza PKS Rzeszów coraz liczniej zaczęły korzystać inne busy kursujące na lokalnych trasach. Po modernizacji z Dworca zaczął też odjeżdżać MARCEL, który przeniósł się z Dworca PKP oraz z Centrum Handlowego Europa. Chodzi m.in. o połączenia:

Przeniesienie wszystkich busów MARCEL spowodowało wzrost ilości wykonywanych połączeń z nowego Dworca Lokalnego o około 400 na dzień. Oczywiście nowy Dworzec posiada szereg ułatwień m.in. nowoczesny system informacji pasażerskiej, dzięki czemu łatwo można sprawdzić rozkłady jazdy.

PKS Rzeszów

Z dworca, póki co nie korzysta PKS Rzeszów, który ze względu na przebudowę musiał przenieść się na Dworzec PKS znajdujący się przy ulicy Artura Grottgera i tam pozostał, nawet po oficjalnym otwarciu wyremontowanego Dworca Lokalnego. Miasto stara się, aby przenieść wszystkie busy w Rzeszowie odjeżdżały z tego jednego Dworca co z pewnością byłoby ułatwieniem dla pasażerów.