busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 5 marca, 2:08

Podsumowanie ŚDM w Krakowie - to było 6 fantastycznych dni

Podsumowanie ŚDM w Krakowie - to było 6 fanta

Dobiega końca 6 dzień ŚDM w Krakowie. Jest to ostatni "oficjalny" dzień największej międzynarodowej imprezy jaką Kraków współcześnie gościł.

Nadszedł ten czas - szczerze mówiąc to był to jeden z najszybszych tygodni jakie mi minęły. W komunikacji miejskiej działo się tak wiele, że trudno jest to tak po prostu podsumować. Wiele osób wyjechało z Krakowa w obawie przed "inwazją" pielgrzymów na miasto - Ci co jednak to zrobili mogą naprawdę żałować. "Problemy" dało się odczuć tylko w weekend. Przez cały roboczy tydzień to co robiło MPK wraz Mobilisem zasługuje na pełen szacunek. Komunikacja często działała na 100% i wszystko co było zdolne do przewozu osób to jeździło. Dopisała również pogoda. Umiarkowana temperatura oszczędzała nasze krakowskie torowiska ;)

Podziękowania należą się również dla wszystkich służb zabezpieczających ŚDM bo przez ten czas Kraków był jednym z najbezpieczniejszych miast. Naprawdę dało się to poczuć - wojsko, policja - to wszystko wyglądało świetnie. 

Na profilach społecznościowych MPK oraz ZIKiT na bieżąco były zamieszczane informacje o zmianach w rozkładach jazdy. Mieszkańcy narzekali na "chaos" związany z częstą zmianą tras przejazdu, ale aby to zrozumieć trzeba by było być na miejscu dyspozytora - oni wykonali naprawdę świetną pracę!

Media podają, że dzisiaj w Brzegach było 2-3 mln pielgrzymów. Przypomnijmy, że normalnie w Krakowie mieszka ponad 750 tysięcy ludzi. Można więc sobie wyobrazić z jaką skalą problemu Kraków musiał się dzisiaj zmierzyć. Prawdopodobnie przez następne kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat Kraków nie będzie gospodarzem tak dużej imprezy. Było wesoło, kolorowo i dało się odczuć wspaniałą atmosferę.

Oczywiście znajdą się również osoby, które będą narzekać ale cóż... - najgorzej to być "młodym emerytem" ;)

My w miarę możliwości również staraliśmy się informować o zmianach w komunikacji miejskiej. Otrzymaliśmy również masę zapytań o trasy przejazdu autobusów i busów w trakcie ŚDM. Staraliśmy się odpisać na wszystkie wiadomości. Dla nas była to najlepsza impreza jaką Kraków gościł :)

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (2)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Karol

Odpowiedz

Czemu na samym dole są miniaturki z linkiem do google double click? co to jest? wyskakują mi ostrzeżenia - a przecież to są linki do artykułów?!

busy-krk.pl ❤️

Tak to są linki do artykułów wygenerowane przez Google i nie powinny one generować żadnych ostrzeżeń.