busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 wtorek 5 marca, 0:52

PKS Polonus wkrótce startuje z nową linią Kraków - Warszawa

PKS Polonus wkrótce startuje z nową linią Kraków - Warszawa

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób podróżujących autobusem z Krakowa do Warszawy. Już od 27 lipca PKS Polonus startuje z nową linią łączącą obecną i byłą stolicę naszego kraju.

Przejdźmy zatem do konkretów - otóż kursy będą wykonywane 2 razy w tygodniu tj. w piątek i niedzielę. W stolicy autobus będzie odjeżdżał z Dworca Warszawa Zachodnia o 16:15 (planowany przyjazd do Krakowa 21:40) a kurs powrotny odbędzie się o godzinie 23:30 z Dworca MDA w Krakowie (planowany przyjazd do Warszawy 4:30). Autobusy po drodze będą zatrzymywać się w Radomiu, Skarżysku-Kamiennej i Kielcach.

Kursy realizowane będą komfortowymi autokarami, wyposażonymi m.in. w klimatyzację, gniazdka 230V, dostęp do Wi-Fi oraz wygodne fotele. Dodatkowo, pasażerom udostępniono możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w autobusie (dotyczy to przystanków początkowych).

Jeśli chodzi o ceny biletów to PKS Polonus oferuje stałe zniżki tj.:

  • 50% dla dzieci do lat 13
  • 20% dla osób od 13 do 19 roku życia, studentów do 26 roku oraz dla seniorów i posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Obecnie połączenie Kraków - Warszawa realizowane jest tylko przez FlixBusa, który dziennie wykonuje 11 połączeń na tej trasie. Cieszymy się zatem bardzo, że na tej trasie pojawi się nowy przewoźnik, bo od momentu wycofania się firmy Lux Express, o czym pisaliśmy w artykule Lux Express żegna się z Krakowem od 1 kwietnia za dużo się nie działo.

Zapraszamy do zapoznania się z obecnym rozkładem jazdy autobusów Kraków - Warszawa.

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź