busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 niedziela (niehandlowa) 14 kwietnia, 1:30

Lux Express rezygnuje z kursów do Tarnowa i wprowadza nowe połączenia

Lux Express rezygnuje z kursów do Tarnowa i w

Sporo ostatnio dzieje się jeśli chodzi o połączenia autobusowe do Tarnowa. Rano pisaliśmy o zawieszeniu połączeń Tarnów - Dębica - Rzeszów przez Voyagera ale to jednak nie wszystko.

Swoje plany na nadchodzące tygodnie przedstawił również Lux Express. Co nowego?

Połączenie Tarnów - Warszawa zawieszone

W poniedziałek 7 marca o godzinie 6:00 zrealizowany zostanie ostatni kurs z Tarnowa do Warszawy. Przewoźnik w swoim komunikacie nie podał bezpośredniej przyczyny ale zapewne podobnie jak w przypadku Voyagera chodzi o ekonomię.

Kraków i Kielce przystankami międzynarodowymi!

Od 8 marca, wszystkie połączenia krajowe realizowane przez Kraków staną się częścią połączeń międzynarodowych:

  • Budapeszt, Wilno i Kowno
  • Bratysława, Wiedeń (od 10 marca)
  • Brno i Praga (od 1 kwietnia)

Jeśli chodzi o Kielce to po zmianach pasażerowie będą mieli do dyspozycji 4 kursy dziennie do Warszawy i Krakowa oraz do Budapesztu, Bratysławy, Wiednia, Brna i Pragi. Dotychczasowy rozkład jazdy do Kielc obowiązuje do 6 marca. Połączenia międzynarodowe będą uruchamiane stopniowo. Pierwsze z nich - do Wiednia zostanie zrealizowane 10 marca

Nowe przystanki: Poznań i Suwałki

Od 1 kwietnia Lux Express będzie odwiedzał również Poznań i Suwałki. Do dyspozycji pasażerów oddane zostaną połączenia Poznań - Warszawa - Suwałki oraz Suwałki - Warszawa - Kraków. Autokary w Poznaniu będą zatrzymywać się na Dworcu Autobusowym, w Suwałkach natomiast na przystanku Utrata/Dworzec PKS (01)

Dajcie znać co sądzicie o tych zmianach, z pewnością połączenie Krakowa i Kielc z innymi krajami jest dobrym ruchem, zwłaszcza, że sezon turystyczny tuż tuż :)

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (1)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

ANDRZEJ

Odpowiedz

CZEKA KROSNO ORAZ EŁK !!!