busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

Lotnisko Balice w Krakowie - autobusy, busy i pociąg

Jak dojechać na Lotnisko Balice - poradnik na rok 2023

📅 niedziela (niehandlowa) 3 marca, 1:10

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice położony jest około 11 km na zachód od centrum Krakowa. Z Dworca Głównego w Krakowie na Lotnisko można dostać się korzystając z następujących środków transportu:

Dworzec MDA w Krakowie (dawniej nazywany Dworcem Głównym PKS) znajduje się przy ul. Bosackiej 18 i sąsiaduje z Dworcem Głównym PKP, z którego odjeżdża bezpośredni pociąg na Lotnisko Balice. Obok dolnej płyty Dworca MDA znajdują się przystanki początkowe i końcowe dla autobusów miejskich MPK linii 902. Dzięki temu z okolic dworca praktycznie przez całą dobę jesteśmy w stanie dojechać na lotnisko w Balicach korzystając z transportu zbiorowego.

Port Lotniczy Kraków-Balice
Port Lotniczy Kraków-Balice

OPCJA NAJTAŃSZA: Autobusy miejskie (linie 209, 300 i 902)

Najtaniej z Lotniska Balice do Krakowa dostaniemy się korzystając z komunikacji miejskiej. MPK S.A. w Krakowie oferuje w sumie 2 linie dzienne 209 i 300 oraz jedną linię nocną 902 (tylko linia 902 dojeżdża do Dworca Głównego w Krakowie). Autobusy te mają różne przystanki końcowe:

Czas przejazdu z Lotniska Balice na przystanek końcowy wynosi około 30 minut dla linii dziennych 209 i 300 oraz około 35 minut dla linii nocnej 902. Jednak należy mieć na uwadze, że przystanki Salwator oraz Os. Podwawelskie znajdują się dosyć daleko od ścisłego centrum Krakowa. Często niestety autobusy kursujące na tych liniach nie są wyposażone w specjalne luki bagażowe - są to zwykłe autobusy miejskie.

Rozkłady jazdy

Ceny biletów

Bilety najłatwiej można kupić w automatach znajdujących się w autobusach i na przystankach autobusowych. Najlepiej mieć przygotowane dwie formy płatności - gotówkę (monety) oraz kartę płatniczą, ponieważ niektóre automaty umożliwiają płatność wyłącznie kartą. W przypadku korzystania z przystanków pośrednich może się zdarzyć tak, że automatu tam nie będzie, jednak na przystankach początkowych i końcowych takie automaty się znajdują. Biletów nie można kupić u kierowcy.

Lokalizacje przystanków autobusowych MPK

Mapa przystanków początkowych dla linii 209 (Salwator), 300 (Os. Podwawelskie) i 902 (Dworzec Główny Wschód) w Krakowie oraz przystanku Kraków Airport (wspólnego dla wszystkich linii)

Przystanek autobusowy (pętla autobusowa) Osiedle Podwawelskie dla linii 252
Przystanek (pętla autobusowa) Os. Podwawelskie dla linii 300
Przystanek autobusowy Dworzec Główny Wschód dla linii 208 i 902
Przystanek Dworzec Główny Wschód dla linii 902

OPCJA NAJSZYBSZA: Pociąg

Najszybciej z Lotniska do centrum Krakowa dojedziemy pociągiem Kolei Małopolskich SKA1. Czas przejazdu wynosi około 17 minut, pociągi obecnie kursują średnio co 30 minut. Odjazdy z Dworca PKP w Krakowie odbywają się z Peronu nr 2 (w razie ewentualnych zmian pasażerowie są informowani, warto również upewnić się samemu ze względu na prowadzone w tym momencie ogromne inwestycje kolejowe w Krakowie, praktycznie w całym mieście) Peron przy Lotnisku Balice znajduje się obok Terminala pasażerskiego.

Rozkłady jazdy pociągu Kraków Główny - Lotnisko Balice (ważne od 11.06.2023 r. do 2.09.2023 r.)

Ceny biletów

Bilety można kupić w automatach znajdujących się na peronach (płatność gotówką lub kartą).

Lokalizacje peronów kolejowych

Stacja kolejowa Kraków Dworzec Główny PKP oraz Kraków Airport

Stacja kolejowa Kraków Airport
Peron Kraków Airport, z którego odjeżdzają pociągi do centrum Krakowa

OPCJA ALTERNATYWNA #1: Autokary i busy

Przewoźnik NEOBUS

NEOBUS dziennie wykonuje 5 kursów w ramach linii N3. Kraków Balice to przystanek przelotowy.

Trasa przejazdu linii N3: Sanok - Iwonicz Zdrój - Rymanów Zdrój - Krosno - Rzeszów - Kraków MDA - Kraków Balice - Katowice - Wrocław

W kierunku Wrocławia autokary odjeżdzają z Lotniska w godzinach: 4:00, 7:20, 11:30, 15:15 i 21:00, natomiast w kierunku Rzeszowa w godzinach: 1:50, 7:00, 11:05, 15:20 i 19:05. Kursy wykonywane są 7 dni w tygodniu. Autokary zatrzymują się tuż obok przystanku komunikacji miejskiej.

Bilety można kupić online na stronie przewoźnika - https://neobus.pl/
Kontakt z przewoźnikiem: +48 703 280 900 (czynne 24h)

Przewoźnik FlixBus

FlixBus również na niektórych swoich liniach również zatrzymuje się na Lotnisku Balice.

Bilety można kupić online na stronie przewoźnika - https://www.flixbus.pl/

OPCJA ALTERNATYWNA #2: TAXI

Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia taksówki (praktycznie każdej z działających w Krakowie korporacji), która zawiezie nas z lub na Lotnisko. Krakowski Port Lotniczy ma również oficjalne taksówki - Kraków Airport TAXI. Rezerwacja telefoniczna dostępna jest pod numerami +48 12 258 02 58 oraz +48 668 307 307.

Ceny za przejazd taksówką Kraków Airport TAXI zależą od ilości kilometrów bezwzględu na czas i porę dnia i wynoszą: 29 zł do 2.9 km, 49 zł do 4.9 km, 69 zł do 8.9 km, 89 zł do 14.9 km, 109 zł do 16.9 km, 129 zł do 24.9 km i 149 zł do 28 km.

Ostatnia aktualizacja poradnika:

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (48)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź

Ewelina

Odpowiedz

Cześć, jak można dostać się najszybciej z lotniska Kraków do miejscowości Dobczyce hotel Podzamcze ul. Wąska 1?

busy-krk.pl ❤️ 2

Najlepiej dojechać pociągiem na Dworzec Główny w Krakowie a potem na busa DAR BUS, który jedzie do Dobczyc. Bus ten odjeżdża obecnie z Dworca Autobusowego MDA ale od 1 lipca będzie odjeżdżał z parkingu przy ulicy Wita Stwosza. Rozkład jazdy jest na https://www.busy-krk.pl/dobczyce-krakow/.

Monika

Odpowiedz

Jak mogę dojechać z lotniska Balice do galerii handlowej Futura?

busy-krk.pl ❤️ 2

Można podjechać pociągiem z Lotniska na stację Kraków Bronowice i potem przesiąść się na autobus MPK 268, który jedzie z przystanku Bronowice SKA 06 i wysiąść na Modlniczka Leroy Merlin 01 😀 Rozkłady jazdy dostępne na https://www.busy-krk.pl/mpk-krakow/linia-268.

Krzysiek

Odpowiedz

Jaki jest aktualny rozkład jazdy pociągu z Kraków Główny na Lotnisko Balice? Bo ten jest do czerwca a mamy wrzesień.

busy-krk.pl ❤️ 5

Rozkłady jazdy pociągów zostały zaktualizowane 😃

Pasażerka

Odpowiedz

Witam, czy rozkład pociągów jest aktualny? Ewentualnie gdzie mogę sprawdzić godziny odjazdów :)

busy-krk.pl ❤️ 1

Zaktualizowaliśmy rozkłady jazdy pociągów na trasie Kraków Dworzec Główny - Kraków Lotnisko Balice :) Przy okazji informujemy, że od 13 grudnia rozkłady jazdy ponownie ulegają zmianie :)

busy-krk.pl

Odpowiedz

Od dnia 15.03.2020 r. zostały wprowadzone nowe rozkłady jazdy pociągów na trasie Lotnisko Balice - Kraków Dworzec Główny. Jednocześnie zniesiona została autobusowa komunikacja zastępcza za pociąg. Od teraz pociągi kursują z taką samą częstotliwością jak przed rozpoczęciem remontów (co około 30 minut).

Robert

Odpowiedz

Ile kosztuje Taxi z Lotniska Balice do Kraków Główny PKP?

Pasażer ❤️ 7

Około 50 zł. Tylko nie korzystać z taksówek lotniskowych, zamawiać Taxi z miasta.

Podróżnik

Odpowiedz

Witam, mam pytanie czy ktoś podróżował taksówka z lotniska na dworzec główny w Krakowie? Ile kosztuje przejazd?

Pasażer ❤️ 4

Około 50 zł. Tylko nie korzystać z taksówek lotniskowych, zamawiać Taxi z miasta.

Pasażer ❤️ 5

Około 70-80 zł.

Pasażer

Odpowiedz

Witam, 21.02 przyjeżdżam Flixbusem do Krakowa na dworzec MDA. Jak najszybciej znaleźć komunikację zastępczą na lotnisko? Czy jest jakoś specjalnie oznaczona i gdzie dokładnie się znajduje? Mam mało czasu na przesiadkę. Czy mogę kupić bilet online?

Pasażer ❤️ 6

Witam. Wszystko zależy o której godzinie FlixBus będzie na dworcu autobusowym. Ja przyjeżdżam FlixBusem na dworzec i jeszcze nigdy nie udało mi się „trafić” z godziną odjazdu na zastępczą linię autobusową. Korzystam wtedy z MPK, autobus 208 jedzie bezpośrednio na lotnisko. Można jechać pociągiem do samego lotniska. Wyżej są podane rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, zastępczej i pociągów oraz lokalizacji przystanków.

Podróżna

Odpowiedz

18 lutego przylecę na lotnisko Balice. Chciałabym dojechać pociągiem do Kraków Główny. Czy na lotnisku są oznaczenia, jak trafić do pociągu? Zawsze jeżdżę autobusem MPK, ale trwa to ok. 50 minut. Proszę o wskazówki. Dziękuję.

busy-krk.pl ❤️ 3

Peron z którego odjeżdża pociąg z lotniska do centrum miasta jest położony tuż obok głównej hali lotniska (oddziela go droga). Dokładną lokalizację można sprawdzić na mapie z powyższego poradnika, generalnie nie powinno być z tym problemu 😃

Podróżna ❤️ 3

Dziękuję za informację. Chodzi mi dokładnie o to, czy z hali przylotów muszę pójść na górę i przejść na stację Kraków Lotnisko kładką, czy jest możliwość wyjść z hali i przejść przez pasy, a potem np. windą na stację. Tego z wyżej zamieszczonej mapki nie mogę odczytać.

busy-krk.pl ❤️ 4

Tak, jest możliwość wyjścia z hali lotniska i skorzystać z windy 😃

Aga

Odpowiedz

Będę na lotnisku po godz. 23, czym najlepiej dojechać do centrum?

busy-krk.pl ❤️ 2

O tej godzinie kursuje jeszcze pociąg, komunikacja autobusowa zastępcza za pociąg oraz komunikacja miejska (linia nocna 902), najszybciej będzie oczywiście pociągiem, najtaniej ale i dłużej komunikacją miejską 😃

Igor

Odpowiedz

Ile kosztuje taksówka z lotniska na dworzec kolejowy?

Barbara

Odpowiedz

Czy jedzie autobus z Balic do Jaworzna?

busy-krk.pl ❤️ 5

Bezpośrednich połączeń wykonywanych przez regularnych przewoźników z Jaworzna na Lotnisko Balice nie ma. Należałoby najpierw dojechać na Dworzec autobusowy w Krakowie i stamtąd autobusem pojechać do Jaworzna. Prawdopodobnie są też przewoźnicy świadczący usługi door-to-door jednakże w tym zakresie nie posiadamy szczegółowych informacji.

Ela

Odpowiedz

Potrzebuje dostać się 27 stycznia koło godziny 13:00 do Tarnowa z Krakowa z Lotniska Balice. Czy jeździ autobus, bus bezpośrednio z lotniska do Tarnowa?

Aneta

Odpowiedz

Dobry wieczór, czy pociągi kończą bieg w Krakowie czy jadą do Wieliczki? Bo tam potrzebuję się dostać 17 stycznia ok. 12.

Iwona

Odpowiedz

Witam, czy w związku z pracami remontowymi w ogóle kursują pociągi z lotniska na dworzec? Chodzi mi o dojazd w godzinach wczesno-popołudniowych. Dziękuje.

Pasażer

Odpowiedz

Dzień dobry, mam pytanie. Czy ten autobus o godz. 11:05 z dworca na lotnisko będzie jechał? Jutro jest święto, dlatego pytam bo nie mogę znaleźć informacji.

Pasażer ❤️ 3

Zastępcza komunikacja na lotnisko kursuje raczej bez zmian w święta.

Jola

Odpowiedz

Dobry wieczór, 6 stycznia 2020 r. będę na dworcu Kraków Główny, o 21:44 mam pociąg do Krakowa Balice. Czy z pociągu mam daleko na lotnisko? Słyszałam o autobusie, który dowozi pasażerów. Będzie ciemno, obawiam się czy trafie z ciężkim bagażem.

busy-krk.pl ❤️ 4

Peron na którym kończą bieg pociągi jadące z Dworca Głównego w Krakowie na Lotnisko Balice jest położony tuż obok głównego budynku lotniska. Przejście jest oznakowane i nie powinno być z tym żadnego problemu. Są też windy i ruchome schody więc przeprawa z dużymi bagażami również powinna się udać 😃

Pasażer

Odpowiedz

Witam, czy autobus nocny 902 będzie jeździł na początku lutego? Gdzie zobaczyć rozkład jazdy? Wielkie dzięki.

busy-krk.pl ❤️ 1

Linia powinna być nadal realizowana, rozkłady jazdy można sprawdzić na naszej stronie - rozkład jazdy linii 902

Karol

Odpowiedz

Przylatuje 29.12 o 23:45 na Balice jak najszybciej mogę się dostać na dworzec PKP w Krakowie? Może też odjeżdża autobus o tej porze w stronę Warszawy, jakieś podpowiedzi?

Hanna

Odpowiedz

Witam serdecznie, przylatuje jutro czyli 29.12 do Krakowa ale chciałabym jak najszybciej i bez przesiadek dostać się do Zakopanego. Pomocy! Jak to najlepiej zrobić? Dziękuję z góry.

busy-krk.pl ❤️ 1

Jeśli chodzi o bezpośredni dojazd do Zakopanego to jutro o 10:25 oraz 17:35 z lotniska Balice odjeżdża FlixBus (bilety należy kupić na stronie przewoźnika). Jeśli te godziny nie są odpowiednie dla Pani to najlepiej będzie dojechać pociągiem lub komunikacją miejska na dworzec w Krakowie a potem którymś z autobusów pojechać do Zakopanego.

Mariusz

Odpowiedz

Przylatuje o 17:00 w Sylwestra 31.12.2019 r. na lotnisko w Balicach. Jak mogę się dostać do Tarnobrzegu? Dziękuję z góry za pomoc.

busy-krk.pl ❤️ 1

Z informacji jakie posiadamy to niestety ale bezpośredniego połączenia o tej porze z Krakowa już nie będzie 😔

Kasia

Odpowiedz

Witam, potrzebuje dostać się z Katowic na lotnisko 24.12.19 r. ok. 5:40.

Aneta

Odpowiedz

Dzień dobry, przylatuje do Krakowa 23.12 o godz. 19:00. Potrzebuję się dostać do Katowic centrum lub Pyrzowic. Proszę o info na temat możliwości transportu. Dziękuję, Aneta.

busy-krk.pl ❤️ 1

Można dojechać pociągiem z lotniska Balice lub komunikacją miejską (linia 208) do dworca w Krakowie a następnie z dworca pojechać autobusem do Katowic. Godziny odjazdów można sprawdzić na stronie z rozkładami jazdy autobusów Katowice - Kraków.

Ania

Odpowiedz

Witam, przylatuje 24 grudnia o 11:10. Chciałabym się dostać do Rzeszowa.

busy-krk.pl ❤️ 1

Jeśli chodzi o bezpośrednie odjazdy to o 11:05 odjeżdża z Lotniska Balice do Rzeszowa NEOBUS ale skoro przylot będzie o 11:10 to może być jednak za późno. W takim razie można najpierw dojechać z lotniska do Dworca MDA w Krakowie (np. pociągiem - najszybszy dojazd, autobusami komunikacji miejskiej lub ewentualnie TAXI) a potem z Dworca pojechać którymś z autobusów jadących do Rzeszowa (MARCEL, NEOBUS, FlixBus). Jednak ze względu na Święta lepiej będzie zakupić bilet wcześniej, ponieważ w dniu odjazdu mogą być problemy z wolnym miejscem.

Barbara

Odpowiedz

14 grudnia 2019 roku mam bilet na przejazd z Kraków Główny na lotnisko Balice. Jak się przemieścić i z jakiego peronu odjeżdża pociąg do Balic?

Ewa

Odpowiedz

Witam serdecznie. Chciałabym się dostać z lotniska Kraków do Wrocławia. Przylecę 14 grudnia o godz. 19:45 co macie Państwo do zaoferowania? Pozdrawiam.

Pasażer

Odpowiedz

Dzień dobry, jaki numer autobusu dojeżdża z Lotniska w Krakowie Jana Pawła II do centrum blisko hotelu Ibis ulica Pawia 15 i w jakich godzinach?

busy-krk.pl ❤️ 1

W takiej sytuacji najlepiej jest pojechać autobusem nr 208, który zatrzymuje się w Krakowie na przystanku Politechnika (obok hotelu Ibis na ulicy Pawia). Ewentualnie można dojechać z Lotniska również pociągiem - Dworzec Główny PKP jest bardzo blisko tego hotelu.