busy-krk.pl - rozkłady jazdy online

📅 poniedziałek 15 lipca, 16:36

Lux Express - czyli jak powinny wyglądać komfortowe przejazdy

Lux Express

Za kilkanaście dni na naszym krajowym rynku połączeń swój debiut zaliczy estoński przewoźnik Lux Express, jak sama nazwa wskazuje jakość oferowanych usług powinna być co najmniej luksusowa. Czy tak rzeczywiście jest?

Wszystko wskazuje na to, że 5 marca dojdzie do małej rewolucji. Do walki o pasażerów na trasie Warszawa - Kraków dołącza Lux Express - przewoźnik, który oferuje niespotykaną jak dotychczas jakość usług w naszym kraju. Kursy wykonywane będą codziennie, wygodnymi autokarami Scania Irizar i6, posiadającymi odchylane fotele z systemem multimedialnym, sporą przestrzeń na nogi, darmowe Wi-Fi i gniazdka elektryczne. Dodatkowo na pokładzie autokaru możemy otrzymać bezpłatną kawę i herbatę. Jednak jest coś co szczególnie wyróżnia estońskiego przewoźnika na tle nie tylko bezpośredniej konkurencji ale również całego kraju - system rezerwacji miejsc w autokarze. Koniec z wyczekiwaniem na autokar i troski czy bliska mi osoba będzie siedziała obok mnie czy może w zupełnie innej części autokaru.

Okno wyboru miejsca w autokarze podczas zakupu biletu

Wybór miejsca w autokarze Lux Express

Warto wspomnieć, że Lux Express wykonuje bezpośredni kurs z Krakowa do Warszawy. Dzięki czemu czas przejazdu ma wynieść 4h 25 min co czyni go najszybszym przewoźnikiem na tej trasie.

Poniżej grafika przedstawiająca rozkład jazdy (obowiązujący od 5 marca)

Rozkład jazdy Kraków Warszawa Lux Express

Przystanek początkowy w Krakowie to Dworzec MDA, natomiast w Warszawie Metro Wilanowska. Obecnie można jeszcze rezerwować miejsca w bardzo atrakcyjnej cenie - 15zł, jednak zapewne za jakiś czas cena zostanie "unormowana". Aby zarezerwować bilet kliknij tutaj.

Z pewnością Lux Express to największy dotychczas konkurent dla Polskiego Busa na naszym rynku oferujący usługi, których próżno szukać u innych. Zwłaszcza system rezerwacji miejsc może przypaść do gustu zorganizowanym grupom, preferującym autokary.

Podsumowując, rok 2015 jak na razie przynosi nam sporo zmian na trasie Kraków - Warszawa. Poza opisywanym estońskim przewoźnikiem również kolej włączyła się w walkę o klienta oferując przejazdy szybkim pociągiem Pendolino.

4 marca rozkłady jazdy z Warszawy do Krakowa zostaną zaktualizowane i do bazy dodany zostanie Lux Express!

Udostępnij na FacebookuUdostepnij na Twitterze

💬 Pytania i odpowiedzi (0)

Dodaj nowe pytanie lub odpowiedź